połowa już za nami:)


To już 21tygodni jak w moim brzuszku  mieszka Dzidziol:) tak pieszczotliwie wołamy do naszego szkraba:) Dobry nastrój i zdrowie nam dopisuje:) codzienne spacery i to kilku godzinne zatem nie idą na marne:)Zaczynamy rówznież tyc!!!:) a o nudnościach juz dawno zapomnieliśmy:) sen nas nie męczy wiec mozemy wszyscy 3-je razem z Wiki szalec całe dnie:) a nocka wszyscy wtulić sie w siebie:)))) siostrzyczka Wikulinka tak grzeje w brzuszek że czasami zdarza mi sie kopnać ja w plecki;p i wtesdy słysze moja siostrzyczke "MAMO CO TO?" na co mam mówi nasz Dzidziolek Wikusiu:) hihihihi smieje sie wtedy cichutko mama i Wika nie wiedza chyba ze je słysze a moje przezwisko bardzo mi sie podoba:) Bardzo lubie tez gdy moja siostrzyczka po drugim śniadanku sie do mnie tuli i całuje!!! niemoge sie juz doczekac kiedy mnie przytulisz i oczywiscie ZABAWY!!!! oj Mamo będziesz miała z nami wesolo:)

 uwielbiam tulić Dzidziola;p

 i calowac... KOCHAM CIE:*
 
 
Mamusia jak juz wiecie woła na mnie DZIDZIOL i Tata tez;p Wikusia za to Bebi;p i wszystko mi sie podoba:) rodzice jednak postanowli poszukać mi imienia ;p a nawet niewiedza co chowam  hihhi podrocze sie z nimi jeszcze troszke;p o ile pan Doktor znowu niezdradzi ze jestem chłopcem a obiecał ze sie pobawimy z rodzicami w zgadywanke;p
Mamusia poprosila w imieniu naszej rodzinki na TAKO -stronie o pomoc w dokonaniu wyboru imienia dla mnie:))) ale bylo pomyslow hohoh jedne fajne inne dziwne;p jednak wkoncu rodzice sie zdecydowali i tak pierwsza sugestia cioci ASI była trafna i sie spodobala do tego poparta wieloma glosami Tako mam i naszych kochanych cioć Ani i Malv:) a takze caaaaałej reszcie wspaniałej Tako rodziny:))) i.....
jeśli okaże sie DZIEWCZYNKĄ będe mieć na imie BLANKA:))) zupelnie tak jak córeczka cioci Ani Blanusia ,która byla dla mojej mamy wielka inspiracja przy dokonaniu wyboru wlasnie tego imienia i oto Blanka:

prawda że śliczna:))))
 
 
 
znacznie więcej trudności bylo przy imieniu dla CHŁOPCA i jeśli zdradze rodzicom ze wlasnie chłopcem jestem będe mial na imie ADAŚ lub IGOR mama do konca nie jest przekonana ,które imie wybrać:) i ostatecznie to Tatus zdecyduje ,które z tych dwoch imion będe nosil:) zapadła tez kolejna decyzja wiemy juz napewno iz imion będzie wiecej ;p siostrzyczka ma na imie WIKTORIA MAŁGORZATA :)) Gosia na drugie ponieważ mamusia i tata chcieli uczcić tym nasze dwie wspaniale ciocie Gosie:) i jeśli urodzi sie Blanka będzie nosila również drugie imie ,które jest niespodzianka dla pewnej nam bliskiej osoby:) zdradzimy sekret po moich urodzinach:) a jesli udało sie i jestem chłopczykiem drugie imie odziedzicze po Tatusiu czyli ŁUKASZ:)


a co u mnie w brzuszku słychac?????

Mama:Z nowych dolegliwości, które mogą się u Ciebie pojawić, najpopularniejsze są zgaga i niestrawność - przyczyną tego jest zwiotczenie mięśni, czyli "drzwi" żołądka.

Tata:

Mów do brzucha Twojej partnerki - to najlepszy sposób, aby dziecko poznało Twój głos i uspokajało się na jego dźwięk już po narodzinach.

Dziecko:

Układ pokarmowy dziecka jest już na tyle rozwinięty, że potrafi czerpać tak ważną dla jego prawidłowego rozwoju wodę z płynu owodniowego. Dzidziol chętnie łyka wody płodowe - tym chętniej im bardziej są one słodkie (nie oznacza to jednak, że matka może objadać się słodyczami - słodkość wód można osiągnąć także poprzez jedzenie owoców).

Stopień rozwoju mózgu pozwala już dziecku na naukę przez dotyk. Dziecko coraz lepiej słyszy i różnicuje dźwięki, które do niego dochodzą.

Twoje dziecko mierzy już około 16 centymetrów i może ważyć nawet do 300 gramów.

Co by powiedziało:Chyba słyszałam tatę! Nie wiem co mówił, bo jego głos nie dochodzi tutaj tak wyraźnie jak to, co mówi mama. Ale przynajmniej już wiem, kiedy jest w pobliżu. Lubię, kiedy tata mówi wprost do brzucha mamy - to nasze pierwsze wspólne zabawy! Wydaje mi się, że mam cakiem fajnych rodziców, tylko mama mogłaby mieć trochę więcej miejsca w brzuchu, bo zaczynam coraz częściej obijać się o ściany, a potem nie ma kto pocałować w bolący paluszek!
ZAPRASZAM DO OGLĄDANIA FILMU:))) tak pewnie wyglądam:)))
http://www.mamazone.pl/kalendarz-ciazy/drugi-trymestr/tydzien-21.aspx

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz