you're going to call me WHAT??!!!

Nasza rodzinka bardzo niecierpliwiła sie na ostateczna decyzje w sprawie DZIDZIOWEGO imienia szczegulnie Babcie naciskały no bo jak to iść na zakupy i co szeptać sobie oo to mi sie podoba dla wnuka X lub wymyślały sobie swoje imiona..... niektore smieszne;p wiec jak już widzicie w nazwie Bloga ....imie wybrane iiiiii czekamy niecierpliwie na naszego synka ADASIA Łukasza:) umieściliśmy imie Adusia w blogu ponieważ bedzie to równiez miejsce gdzie bedziemy dzielić sie informacjami na temat naszego synka a Wikusia niema nic przeciwko:))) i nie może się juz doczekać zabaw z Braciszkiem :))
 a oto kilka ciekawostek z imiennika:)
Imię: Adam
Imieniny: 6 Kwiecień,24 Grudzie
Opis:
W języku hebrajskim adom oznacza czerwony, od koloru ziemi z której Adam był ulepiony. Według religii abrahamicznych Adam był pierwszym mężczyzną, stworzonym na „obraz i podobieństwo” Boga. Wraz ze stworzoną później Ewą, dali początek wszystkim żyjącym ludziom. Lubi twardo sąpać po ziemi, ale często nie dowierza swoim umiejętnościom i traci samodzielność. Spokojny, dyplomatyczny; wybija się w szkole. Długo kocha w tajemnicy, ale w miłości wierny. Nie zawsze umie walczyć o swoje. Dwójka oznacza harmonijne współdziałanie przeciwstawnych sobie energii. Starożytni mędrcy doskonale zdawali sobie sprawę, że właściwe funkcjonowanie świata i człowieka zapewniane jest przez współdziałanie przeciwstawnych sił i tendencji. Znaczenie liczby dwa stanowi, więc harmonia, porządek, umiejętność zatroszczenia się nie tylko o siebie, ale i o innych ludzi, umiejętność godzenia skłóconych poprzez podejmowanie się mediacji, a również równowaga i umiarkowanie. Zwielokrotnienie siły i energii dwójki, co ma miejsce w tym przypadku związane jest z zalążkiem nowych przedsięwzięć i pragnieniem odnoszenia sukcesów w tym zakresie. Symbolizuje determinację i wytrwałe dążenie do celu, a także uporządkowanie spraw niezbędne do jego osiągnięcia. Energetyczne wibracje tego imienia przypominają nam, że każdy z nas ma w sobie potencjał, aby zmienić coś w otaczającym nas świecie na lepsze. Właściciel tego imienia to pewnie stąpające człowiek, które jest zdolne wspinać się wysoko, wykorzystując każde oparcie, który umiejętnie usuwa z swojej drogi przeszkody. A to oznacza, że właściciel imienia jest osobą skrytą, rozważną nieraz ponad miarę, cierpliwą do granic, używa strategii zamiast siły, szuka bezpieczeństwa, często jest zachłanny, choć zdyscyplinowany w swoich zamierzeniach, zdeterminowany i szybko wykorzystuje okazje. Energetyczne brzmienie tego imienia reprezentuje żywioł w całej swej sile i okazałości. Znaki należące do tej jakości to znaki rozpoczynające nowe pory roku. Energia żywiołu w tych znakach jest energią zapoczątkowującą coś nowego……
Droga rozwoju…..
Posiadacz tego imienia ma wielkie pragnienie bycia akceptowanym przez otoczenie, ale by tak się stało powinien nauczyć się słuchać i doceniać zdanie innych ludzi. Dlatego dużym wyzwaniem dla posiadacza tego imienia jest zrozumienie swojego poczucia własnych emocji, ich podłoża i gdzie one go prowadzą. Każdy człowiek może osiągnąć stabilność w życiu jedynie przez zrozumienie samego siebie i życie w zgodzie z swoją prawdziwą natura. Posiadacz tego imienia musi zrozumieć, że uczucia trzeba umieć dawać a nie tylko brać. Niezbędne będzie przyjrzenie się samemu sobie i własnym potrzebom, zrozumienie, czego się naprawdę pragnie, i szczere uzewnętrznianie tych uczuć otoczeniu. Prawdziwy świat dostrzega walory tylko wtedy, gdy przemawia przez nas nasza prawdziwa natura. Dlatego otwarcie się na świat uczuć i emocji, swoich, ale i innych ludzi pozwoli Wam zdać sobie sprawę, co jest waszym prawdziwym sensem życia i jaką droga kroczyć śmiało na przód. Właściciel tego imienia zamiast wyłącznie ofiarowywać pomoc, powinien także stopniowo uczyć się prosić o nią i z niej umiejętnie korzystać, nawet wtedy, jeśli wiąże się to z przyznaniem przed samym sobą do własnej słabości lub niewiedzy. Dostrzeże wtedy, że ludzie chcą nie tylko brać, ale także dawać, doradzać i wspierać, i że wielu jest takich jak on. Taka wymiana wzajemnej pomocy jest na początku przemiany dla właściciela imienia bardzo korzystna, gdyż zaczyna wydobywać jego głęboko skrywany dotychczas potencjał intelektualny i emocjonalny.Budowa nowych relacji z otoczeniem powinna odbywać się przez wyraźne określanie poczucia własnego zdania płynącego z głębi własnej istoty, stworzonego w sposób obiektywny a nie na bazie potrzeb otoczenia. Kiedy w życiu pojawią się nowe perspektywy, nowe zainteresowania i związany z tym przypływ subtelnej energii, nie będzie już chciał tak intensywnie koncentrować się na otoczeniu i zwróci swoje spojrzenie w głąb własnego jestwa, a to przyspieszy niczym nie skrępowany rozwój, oparty na prawdziwych relacjach, ciepła, miłości i wrażliwości…….

Wkraczamy juz w 27tydzien ciazy czyli rozpoczyna sie 3trymestr:) w przyszłym tygodniu pochwalimy sie filmem Adasia;p oraz foteczkami:) synka:))) a teraz kilka ciekawostek co sie u nas zmieniło :))

Co możesz odczuwać?
Czujesz się pełna energii i radosna. W związku ze wzrostem wagi możesz odczuwać problemy podczas chodzenia, siadania lub schylania się. Powinnaś dużo wypoczywać, ponieważ zwiększony wysiłek fizyczny może Ci zaszkodzić.
Rozwój dziecka
Kości Twojego maleństwa powiększają się i następuje proces kostnienia. Mięśnie oraz narządy wewnętrzne w dalszym ciągu rosną, dzięki czemu z każdym tygodniem stają się silniejsze. Pod skórą gromadzi się tkanka tłuszczowa, która będzie chronić maleństwo po urodzeniu. Doskonalą się płuca dziecka, wątroba i układ immunologiczny. W tym tygodniu wykształca się siatkówka oka.
Jak teraz wyglądam?
Mam już otwarte oczy i zacząłem mrugać powiekami. Wyglądam prawie tak samo, jak w momencie porodu. Być może tylko jestem troszkę szczuplejszy i mniejszy. Ważę już 1 kg i mierzę 34 cm z wyprostowanymi nóżkami. W pozycji skulonej mam 25 cm.
Zgadnij, co robię?
Kiedy Ty odpoczywasz lub śpisz, ja zazwyczaj jestem aktywny. Ćwiczę mięśnie, kopię i wymachuję rączkami. Na pewno czujesz mnie w sobie i możesz w pewien sposób się ze mną porozumiewać. Reaguję już na bodźce akustyczne, dlatego lubię, jak do mnie mówisz lub włączasz mi muzykę.
 u naszej kochanej WIKULINKI rowniez wiele sie dzieje;p zaczyna sie uczyc alfabetu:))))) ihihi podłapala w pewniej bajeczce alfabet i narazie zna A,B i C:))) Ulubiona kołysanka naszej Wiki "aaaa kotki dwa" w wykonaniu Wiki brzmi miej wiecej tak " aaaaa kotki dwaaaa NIEEE Mamuś aaaaa KOKI CIII(3) PIEŚ (5) aaaaaa KOKI NIUNIE ( male) aaaa" :)))) cuz ta wersja jest rownie śliczna:) Wikiś ma tez swoje nowe powiedzonko a wsumie dwa;p "o bozie , o jeziuuu" ihhihi naokoło je powtarza;p hihihi Brzuszka mamy nie nazywa Dzidzia tylko "Adzio,Aduś,Niuniuś":))oczywiscie dalej cały czas brzuszke caluje i tuli nasza kochana Starsza siostra:*** w Niedziele czyli jutro Tatuś zabiera Niunie do Happy Parku na szalenstwa i chyba z racji tego ze Wikis doczekac sie niemogla ;p stwerdzila ze Sobota szybciej minie jak ja przespi;p wiec grzecznie o 20zasnela;p w tulona w Misia:)-MINISIA:)))

Nasza Gwiazda na ostatnim jesiennym spacerku... za oknem już zrobiło sie pięknie biało i zimowo to znak ze zblizaja sie Świeta ,ktore uwielbiamy:) dobrej nocy :*

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz