Nauczmy się cieszyć drobiazgami

Dzisiejszy dzień wcale nie zapowiadał się jakoś specjalnie.
Poranek jak co dzień mleko razy dwa, kawa dla mnie, wstawić ze 4 prania ,zmywarkę,ziemniaki do obiadu obrać a w między czasie przebrać Wikusi Lalkę bo jej się ulało mleko ;p , Adasiowi nakręcić pozytywkę..... a mamo po co on  jeszcze nie chodzi...... no i pukanie do drzwi "dzień dobry bo my chciałyśmy panią uświadomić...ale w czym? bo seksualnie to za późno jak pani widzi mam dwoje dzieci .... nieeeee w sprawie Boga ... a to dziękuję nie ma takiej potrzeby..... ależ proszę Pani! chcę Pani żyć w ciemnocie? i tak dzieci wychować??? PROSZĘ PANI jak widać prąd opłacony.... i mamy JASNO:) żegnam. "

W sumie z Paniami mogłam pogadać bo to miały być jedyne dorosłe osoby dzisiejszego dnia do rozmowy.
Mama wpadła po 9 ,atmosfera jest ok mimo iż smutno mi po wczorajszej rozmowie.... i powinnam jej wyjaśnić to i owo ale muszę dobrze słowa w głowie poukładać.

Spacer i pierwsze promyki słońca ,które otulały moją twarz.... pięknie jest pięknie!!!!
Wika śmieje się ile może,biega,skacze,śpiewa SZALEŃSTWO!!!!!! Uradowana słońcem tak jak Ja.
Chodzi i ogląda tam coś rośnie ,a tu już schnie .... brodzi w liściach jak w wielkich kałużach i promienieje tak jasno jak słońce na niebie." Mamusiu UWIELBIAM!!!!!! ale co Wikuś ? usiek Twój! kocham bardzo!"
USIEK znaczy uśmiech.
Adunio śpi grzecznie, ja rozmyślam cykam kolejne zdjęcia .... dostrzegam to to widzi ona , rysunek dzieci na chodniku, biedronkę w trawie i ten mlecz ostatni.....
Pędząc w codzienności zatracamy to co jest ważne.....
Gonimy za pieniędzmi ,kłócimy ,szarpiemy nerwy wreszcie dzielimy czas i swe emocje na nie potrzebnych ludzi. Tak mocno jak sie starasz tak bardzo ktoś może mieć Cie gdzieś.... czy warto?
Jest jeden plus nigdy sobie nie zarzucisz że nie zrobiłeś absolutnie wszystkie by było dobrze.
Cieszmy się dniem powszednim i tym co daje czerpmy z niego maksimum ..... doceń drobiazgi ....
Uśmiech Twojego dziecka każdego dnia jest inny! zauważyłeś to? bo JA TAK!
Chodź worek pieniędzy ułatwił by życie wielu ludziom to i bez niego żyć można i będzie tak samo pięknie, bo przecież na szyi nosze najpiękniejsze i najdroższe korale na całym świecie .... RĘCE MOICH DZIECI. i nie da się tego kupić za żadne pieniądze.
Kochaj, żyj, oddychaj pełną piersią......
Dobranoc.
10 komentarzy:

 1. Cudownie powiedziane. Szczere i prawdziwe :) cZasami zapominam jak wielkie mam szczęście, że jestem Mama.. Ale moi Panowie szybko mi o tym prZypominają :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. to prawda skupiamy sie czasem na zbednych sprawach tracąc piękno dnia codziennego.

   Usuń
 2. jakie pozytywne i optymistyczne te zdjęcia))) Milo było Cię odwiedzic znów)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. staram sie wyciagac z zycia jak najwiecej pozytywnych chwil, buziaki:*

   Usuń
 3. Wspanialae napisałaś, Twój tekst dał mi wiele spokojuw dzisiejszym poranku pełnym pracy. zatęskniłam za tymi chwilami gdy byłam na wychowawczym i chodziłam z jasiem na długie spacery.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dziękuje:* czytajac to jeszcze raz az boje sie powrotu do pracy.

   Usuń
 4. tekst boski do Pań ! zdjęcia przepiękne ! niestety my mieszkamy w takim super mieście seksu i biznesu że nawet nie ma gdzie wyjść z dziećmi na spacer bo park zaniedbany a porządny plac zabaw jest tak oblegany że trzeba stać w kolejkach

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. u nas parkow i placy pod dostatkiem następne miejsce zamieszkania nasze koniecznie musi być blisko parku lub placu;p już mam takie jedno na oku ale CSIIIII;p bo mąz uparł się na zmiane auta....;p niby argumenty ma dobre bo będę mogla ruszyc w Polske na kawe do internetowych cioć;p

   Usuń
 5. świetnie uchwycone zdjęcia jesieni ... ;) i też wolimy takie mniej oblegane place zabaw ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ja je lubie bo wtedy Wika może poszaleć do woli ,Mały spi i mamy czas dla siebie:)

   Usuń