Wyprawka dla ucznia nowa czy używana ?

Wyprawka dla ucznia - nowa czy używana?

Wakacje to czas beztroskiej zabawy i odpoczynku. Jednak wszystko, co jest dobre, musi się kiedyś skończyć. Warto więc zawczasu pomyśleć o zakupie podręczników szkolnych. Książki nie muszą być zupełnie nowe, ale zgodne z programem nauczania. Jak kupować podręczniki szkolne ?
Podręczniki z drugiej ręki... ?

Program nauczania nie zmienia się każdego roku, dlatego z powodzeniem można kupić dziecku podręczniki, które używał jego starszy kolega. Gdzie kupić używane podręczniki? Często jest tak, że szkoły na koniec roku szkolnego, gdy już są wystawione oceny, organizują specjalne giełdy książek, podczas których starsi uczniowie odsprzedają podręczniki swoim młodszym kolegom. Jeśli jednak w szkole nie ma takiej giełdy, warto poszukać odpowiednich ogłoszeń w Internecie. Tu na pewno można kupić używane podręczniki - zarówno od osób prywatnych, jak i od firm, które trudnią się sprzedażą i skupem książek do szkoły. Warto poszukać ciekawych okazji i naprawdę tanio nabyć szkolną wyprawkę dla ucznia.
Nowe czy używane książki do szkoły - oto jest pytanie!
Pamiętajcie by sprawdzić jakie podręczniki możecie zakupić … system oświaty czasami funduje nam niespodzianki i odkupywanie używanych jest nie możliwe.
Co kupić? Nowe czy używane podręczniki? - to pytanie zadaje sobie nie jeden rodzic.
Tak naprawdę wszystko zależy od zasobności naszego portfela i tego, co preferujemy. Jeśli chcemy, by nasze dziecko miało pachnącą świeżością wyprawkę do szkoły i stać nas na wydanie przynajmniej 50% więcej na książki, kupmy mu nowe podręczniki szkolne. Zakup podręczników jest zawsze sporym wydatkiem, zwłaszcza, że do szkoły trzeba kupić jeszcze inne niezbędne rzeczy, by uczeń był w pełni wyposażony we wszystkie niezbędne szkolne materiały. Dlatego zawsze mierzmy siły na zamiary, nigdy odwrotnie. Podręczniki używane, w dobrym stanie są bardzo dobrym rozwiązaniem. Mniej kosztują, a przecież są takimi samymi, obowiązującymi książkami, z których uczeń będzie czerpał taką samą wiedzę. Pamiętajmy jednak, że warto kupić dziecku nowe ćwiczenia, ponieważ ćwiczenia są podręcznikiem specjalnego przeznaczenia, który się odręcznie wypełnia. Dzięki temu dziecko również się uczy i utrwala raz zdobytą wiedzę.
Podręczniki nowe czy używane? Wybór zawsze należy do rodziców. Pamiętajcie jaka decyzja nie zapadnie Dziecko i tak będzie szczęśliwe!4 komentarze:

  1. Nawet nowe podręczniki można kupić z dużym rabatem - wystarczy znaleźć odpowiednie promocje.

    OdpowiedzUsuń
  2. I could not resist commenting. Well written!

    OdpowiedzUsuń
  3. Artykuł genialny. Czekam na więcej

    OdpowiedzUsuń