Dzieci

Czasami myślę sobie że nie pasuje do tego świata albo może to on zmierza w jakimś zgubnym kierunku…

Zupełnie tak jak bohaterka filmu „Służące” , której nie podobało się traktowanie czarnoskórej służby.

Ja też na wiele mówię nie zwłaszcza gdy chodzi o podział społeczeństwa i nie ważne czy jest to segregacja rasowa ,kulturowa czy inna.

Zbyt często dziś zasłaniamy się „WOLNOŚCIĄ SŁOWA” … „MAM PRAWO DO WŁASNEGO ZDANIA”. 

Chyba tylko ludzie potrafią do cna wykorzystać swoje przywileje …

Bardzo długo afera z „pampersem w restauracji” zajmowala u mnie ostatnie miejsce na liście spraw ważnych. Jednak nie sam artykuł budzi we mnie nie smak (co prawda nie do końca według mnie został przemyślanie napisany ale to tylko moje zdanie).

Od jakiegoś czasu czytam komentarze pod nim…. Lub pod innymi tekstami powiązanymi i to co widzę wbija mnie w totalny szok.

„DRZE MORDĘ” … „SKACZE PO SIEDZENIU JAK ORANGUTAN” … „MATKI DEBILKI” i wiele więcej…

Serio nie można powiedzieć na dziecko inaczej jak „drze mordę” ? Wiadomo że dziecko, które nie mówi i dokładnie nie wie o co chodzi z tymi dźwiękami jakie z siebie wydaje, testuje swój głos jego siłę :piszczy, śpiewa, śmieje się i płacze tak sygnalizując swoje uczucia potrzeby. Przecież to normalne! Dziecko nie chodzące a stojące na krześle i trzymające się za oparcie do tego pewnie uśmiechające się jest „orangutanem”.

Zastanawiam się czy osoby piszące te bzdury, epitety pomyślały o tym że same były dziećmi? 

Może nawet darły te swoje mordy w marketach rzucając się na ziemie bo ich Mamusia nie kupiła lizaka… a może zsikały się w majty i Matka na środku ulicy owe gacie zdejmowała…. Przecież tez mogli być przyczyną czy źródłem zniesmaczenia w społeczeństwie. Łatwo zapomnieć że DZIECKO to tylko dziecko a nie mały dorosły.

Kompletnie przeraża mnie to co widzę i słyszę coraz częściej odbiegając już od tego artykułu czy komentarzy do niego. 

Dziecko stało się CZYMŚ a nie kimś. Rzeczą ,której trzeba zakazać wejścia do restauracji (helołłłł a gdzie mały człowiek nauczy się zachowania w takich miejscach skoro zostanie odizolowany?) ah no tak padły słowa że z dzieckiem to idziemy do MC Donalds… sorry sami sobie jedźcie śmiechowe jedzenie Ja się na to nie godzę! 

Tajemnicą też nie jest że w mniejszych miastach jak na lekarstwo restauracji gdzie można zjeść dobrze, gdzie przewiniesz dziecko na przewijaku w toalecie i gdzie ludzie was nie pogonią… Realia są takie że owych miejsc prawie nie ma…
Przykład… Płock moje miasto, restauracja – Kub malucha gdzie kawa kosztowała znacznie mniej jak paczka fajek a była ogromna i pyszna za 12zł zjadłaś mega salatkę z kurczaka gdzie w tym czasie Dzieć dokazywał na placu zabaw … Lokalu nie ma… dostal wypowiedzenie najmu … bo przecież Bank zapłaci więcej … życie małych miast.

Ostatnio żartobliwie napisałam gdzieś w komentarzach na innym blogu a co z BĄKIEM … co ludzie ich nie puszczają… po cichu w restauracji? Ba pewnie że robią…. Tylko są dorośli a może by tak zakazy Bąka, mandaciki za bąka… albo za dłubanie w nosie , obsikiwanie murów a nie sorry to po pijaku więc ok. mamy usprawiedliwienie …

I CO TACY FAJNI JESTEŚMY MY DOROŚLI? TACY LEPSI?

Jeśli pozwolimy i popadniemy w skrajności to nasze DZIECI znajdą naklejkę swoja obok naklejki PSA na drzwiach restauracji…

Czy naprawdę ludzie myślą że posiadanie dziecka to RARYTAS fanaberia czy nuda… albo ucieczka od pracy? 

Czy tak samo powiedzą o swoich matkach ŚWIĘTE KROWY? Wątpię… 

Nie mówię też że nas MATKI trzeba celebrować jak BOGA ale szanować tak zwyczajnie jak wszystkich innych. 

Chodzimy na zakupy z dziećmi bo musimy jeść, gotować chcemy wyjść do restauracji bo chcemy uczyć swoje dzieci zachowań w takich miejscach, wychodzimy z dziećmi do ludzi bo posiadanie dziecka to NIE WSTYD!

Wierzę że owy artykuł i wszystkie inne otworzą oczy, zdrowo na problem…

To czego nauczymy nasze dzieci zaowocuje w przyszłości… 
2 komentarze:

  1. zwięźle, krótko i na temat. brawo. w końcu ktoś napisał to, co powinno być oczywiste dla wszystkich !!! wielkie brawa ode mnie!

    OdpowiedzUsuń