Fakty Matki sztuk 5

1*  Kocham swoje dzieci ale czasami wystrzeliłabym sama siebie na kosmos…. W celach czysto rekreacyjnych oczywiście… CISZA i SPOKÓJ i LAMPKA (opcjonalnie może być więcej) WINA to jest to co czasem nas ratuje.

2* W moim domu jest czysto…. Dopóki dzieci śpią albo jedzą albo demolują w tym czasie dom kogoś innego.  Mimo to kocham sprzątać te wszystkie zabawki i lalki (wiecie pod pretekstem sprzątania mogę się pobawić i nikt nie patrzy na mnie jak na wariatkę).

3* Moje dzieci w zasadzie nie jedzą słodyczy… a jeśli już dostają batona  to tylko połowę. Dlaczego? Proste druga połowa jest dla Matki, przecież jakoś musze dbać o ich zdrowe ząbki ( przypominam czekolada też jest dobrym anty depresantem na co mi taki? Patrzy punkt 1).

4* Jesteśmy nierozłączni o tak nawet w toalecie wpatrują się we mnie dwie pary oczu… Znasz to? Człowiek na chwilkę nawet nie czuje się samotny .

5* Zakupy… uciułałam stówkę… trochę ograbiłam tatowego z resztek ,troszkę zdobyłam inaczej (nie pytajcie) ale żeby iść na zakupy zazwyczaj musze brać dzieciaki…
Po zakupach wracam z krzywą miną mam ochotę tylko na punkt 1 i 3  a dzieciaki? Wika ma bluzkę albo lalkę albo jak się postara obie te rzeczy i jeszcze błyszczyk a Adaś paczkę Flipsów zapewne jakieś autko i potwora…. I po stówce.

POMIMO wszystkich dodatków do macierzyństwa tych dobrych i złych. Bycie Matką jest najlepszym co w życiu mnie spotkało i nie zamieniłabym tego na nic innego.

Kocham moje życie.6 komentarzy:

 1. Oj mam chyba tak samo albo conajmniej podobnie :) Człowiek pragnie ciszy i spokoju, ale tak naprawdę minutę po tym jak się to uzyska chce juz do dziecka, męża......ach bycie matka :)

  OdpowiedzUsuń
 2. A myslalam ze tylko ja tak mam :P

  OdpowiedzUsuń
 3. Już mówiłam, że czytamy sobie w myślach??? :)
  Co do spokoju, niestety pewnie nie zaznamy go do ukończenia 18 roku życia, przez nasze maluchy :) A może i nawet dłużej :) I tak naprawdę to nie dzieci są od nas uzależnione, ale my od nich :)
  Buziaki :*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. na pewno jest wiele tematów w ktorych byśmy się odnalazły , bardzo podobmnie myślimy w wielu aspektach i jeszcze pewnie w wielu innych się nie zgodzimy ale to jest właśnie fajne :)

   Spokoj mam zawsze na wsi.... tam lataja jak szaleni i do woli;p ale co fakt to fakt spokoju pewnie nigdy nie zaznamy ;p

   Usuń
 4. Słodziaki - wino i czekolada czasem potrafią bardzo rozładować napięcie :)

  OdpowiedzUsuń