Love Tullet

Jak sam tytuł wskazuje dziś przedstawimy wam pewną postać, autora książek dla dzieci Herve Tulleta.

Wika jest zakochana w książkach tego autora a nasza kolekcja powiększa się z miesiąca na miesiąc.

Dzięki wydawnictwu BABARYBA nasza biblioteczka zapełniała się o CZTERY nowe pozycje.PIERWSZA to ulubiona, ukochana wręcz i jak sama Wika mówi magiczna książka : „NACIŚNIJ MNIE”.
Książka ta rozwija wyobraźnię dzieci, nawet czaruje gdy przewracamy kartkę! Dzieci uczą się liczyć, rozpoznają kolory a tekst po polsku na odwrocie kartki znajdziemy w języku francuskim. To ostatnie bardzo mnie cieszy  jako dziecko 12 lat uczyłam się tego pięknego języka. Wspaniała nauka dla dziecka jak i rodzica.

DRUGA pozycja to „ GDZIE JEST TYTUŁ” w tej książce narratorami są postaci z bajki, potworki, księżniczki ,które chcą opowiedzieć dzieciom bajkę po swojemu. Szukają dobrego rozpoczęcia bajki, odpowiednich słów oraz poszukują autora. Przez całą książkę toczy się bajka opowiada w śmieszny sposób… Wika od pierwszych słów się z niej śmieje!!! Wspaniała na poprawę humoru w pochmurny dzień.


TRZECIA książeczka nosi wdzięczny tytuł „A KUKU, TO JA!” bohaterem książki jest postać Turlututu , który pokazuje dzieciakom świat! Zabiera nas na wycieczkę gdzie jest zimno a przez szybkę statku widać pingwiny, gdy noski nam już zmarzły jedziemy do ciepłych krajów. Turlututu potrafi też czarować!!  z żółtego i niebieskiego koloru robi zielony a wszystko przy pomocy małych rączek naszych dzieci. Dzieci z bohaterem śpiewają wesołą piosenkę i idą na przyjęcie. Książka pobudza wyobraźnię dzieci od pierwszych stron i niesamowicie wciąga w kolejne historię.CZWARTA pozycja to „10 RAZY 10” Ta książka nauczy dzieciaki kształtów, kolorów, liczenia ale też samodzielnego opowiadania bajek. Nauka staje się przyjemniejsza w kolorowym świecie Tulleta. Dzieci uczą się liczyć po przez kolorowe karty książki, nauka ich nie nudzi a w ciąga i zachęca do poznania kolejnych cyferek czy kształtów.

Książki Tulleta są niezwykłe i magiczne zupełnie inne niż ,które znamy z własnego dzieciństwa. Zachęcają Dziecko do nauki w zabawny i przyjemny sposób. Już nie mogę doczekać się kolejnych książek tego autora w naszym domu.
4 komentarze:

 1. Ciekawe książeczki i odlotowa sukieneczka:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dziękuje! i polecamy książki jak i kiecuszke ( H&M) :)

   Usuń
 2. Odpowiedzi
  1. no jak się Ja ładnie poprosi albo jak cos bardzo lubi to tak ;p :))

   Usuń