Mieliście kiedyś tak?

Mieliście kiedyś tak że rozmawiając z Kimś wiesz i czujesz że Ktoś toleruje Cie tylko z grzeczności ? W głowie Twojego rozmówcy aż kipi od pomysłów by Cię unicestwić, podciąć skrzydła, zgnoić i pokazać wreszcie kto tu rządzi…

Rozmowa niby miła, gesty ,uśmiechy i drobne żarty wszystko po to byś nie widział prawdziwych zamiarów drugiej osoby.

Ty zafascynowany miłą pogawędką ,która uświadczyła Cię w przekonaniu że ten Ktoś Cię lubi ba ,lubi z Tobą rozmawiać i może nawet potrzebuję Twojej osoby.

Zagadujesz tu zostawisz lajka tam wciśniesz serduszko gdzieś tam coś napiszesz, zagaisz, smsek, nawet telefon.

Kurczę coś jest nie tak.

Jest cisza, nagle orientujesz się że nie jesteś takim genialnym rozmówcą dla Ktosia. Ktoś odpowiadał bo Ty zaczepiałaś, Ktoś rozmawiał no bo wypada odpowiedzieć. Ktoś widzi Cię tylko gdy ma w tym interes dla siebie a Ty głupio wierzyłaś że Cię lubi, szanuje i że jesteś potrzebna.

Pobudka ludzie nie są tacy słodcy na jakich wyglądają! Większości z nich widzi tylko czubek własnego nosa , większość tylko domaga się wręcz żąda od Ciebie  pewnych zachowań, narzuca Ci to jak masz traktować Ktosi by ich nie zranić przecież są tacy wrażliwi. Ty a TY się nie liczysz ,tego nie widzą nie mają czasu i nie chcą zauważyć że też masz uczucia.

Kłamią, bez mrugnięcia okiem, bez zachwiania głosu, kłamią by mieć Cie z głowy. Kłamią bo myślą że jesteś tak głupia że tym Cię nakarmią, zaspokoją i będą mieć na chwilę z głowy.

Wreszcie rozumiesz ,widzisz co się dzieje, czujesz się źle, jesteś wściekła – na siebie. Pozwoliłaś na to , stworzyłaś sobie w głowie idealny obraz relacji z Ktosiem nie bacząc na to jaki jest ten człowiek.

Nie jest dla Ciebie. Zrozumiałaś i już nie dasz nakarmić się kłamstwem.

Milczysz ale to nie znaczy że nie słyszysz. Ktoś lubi rozmawiać najczęściej nie z Tobą a o Tobie. 

Przestało Cię to obchodzić.

Ktoś dostanie od Ciebie TYLE ile sam Ci da.


NIC.


źródło zdjęcia www.temysli.pl 

4 komentarze:

 1. Zwykła Matka13 maja 2015 10:00

  świetne przemyslenia, masz rację, ludzie tacy sa i to jest podłe....wykorzystywacze jedni :(

  OdpowiedzUsuń
 2. takie życie, tym postem zamykam pewnien etap i idę do przodu.

  OdpowiedzUsuń
 3. Znam to, miałam tak. Nie raz. A mimo to wciąż chcę ufać ludziom i wierzyć, że gdzieś tam za którymś razem spotkam tego Ktosia, który będzie szczery i prawdziwy.

  OdpowiedzUsuń
 4. też mam taką nadzieję... fajnie by było spotkać KTOSIA szczerego i dobrego

  OdpowiedzUsuń