O moim dzieciństwie

Chciałabym by moje dzieci miały takie dzieciństwo jakie miałam Ja sama. Mimo iż Tata pracowała na dwa etaty i często w tygodniu gdy byłam maluchem go nie widziałam a mama stawała na głowie byśmy zawsze mieli ciepły i dobry obiad to miło wspominam ten czas. Weekendy zawsze były super, bardzo dużo zwiedzaliśmy. Tata nie martwił się ile kosztuje paliwo i czy nasz polonez dojedzie do celu. Zwiedzaliśmy wszystkie możliwe zamki, muzea i inne miejsca ,które warto było zobaczyć. Gdy nie zwiedzaliśmy kierunek naszej trasy był prosty. Dziadkowie to tam spędzałam wszystkie wolne chwile dzieciństwa, to po tamtych polach ganiałam z rodzeństwem za motylami. Tam zaczęłam jeść (tak tak byłam mega niejadkiem wiadomo po kim ma to Wika).Po dziś dzień rosół nigdzie nie smakuje jak tam.  Nigdzie też nie ma taki wielkich pierzastych poduszek a gdy kładziesz na nie głowę to wpada gdzieś głęboko…. Uwielbiałam się w nich budzić. Do lasu biegałam po kilka razy dziennie mimo iż w cale nie jest to blisko.

Nikt nie bał się żyć po swojemu, nikt nie bał się bycia szczęśliwym, każdy doceniał to co miał i czas. Mimo zmęczenia i wielu trosk, rodzice wyciskali dla mnie dobę jak cytrynę bym dobrze wspominała czas. Tata robił setki zdjęć , dziś te wywołane zdjęcia są najcenniejszą pamiątką z tamtego czasu.

Dziś świat pędzi jak oszalały Ja sama nie nadążam za nim bardzo często. Gubię się w tym wszystkim niby każdy chce być taki jak inni i nie odstawać , chcemy być akceptowani a z drugiej strony chciałoby się powiedzieć NIE. Ludzie pędzą na skrzydłach swoich marzeń, pracują coraz więcej i ciężej i nic lub nie wiele z tego mają i nie widzą co tracą. CZAS to najcenniejsza nasza waluta , chwile nie wrócą , dzieci wiecznie nie będą małe. Może dziś jest właśnie ten moment by się zatrzymać?

Chociaż lubię technikę i wszelkie jej udogodnienia tak odsuwam ją od moich dzieci. Ja wychowałam się bez niej wcale nie uważam że trudniej było się uczyć, czytanie tradycyjnych książek ma swoja magię i tyle.  Gdy było lato i słońce biegało się za piłką, kąpało w jeziorze i jadło tony lodów dzisiaj dzieciaki lubią coraz to częściej chować się w cieniu domu przy konsolach…

Staram się jak najwięcej pokazywać dzieciom wszystko to co przypomina mi moje dzieciństwo, podkreślam im na każdym kroku jak ważna jest rodzina i jak to wspaniale jest mieć rodzeństwo (ja sama go nie mam i całe życie zazdrościłam wszystkim tym ,którzy je mieli). Pokazuje im przyrodę i zaszczepiam miłość do zwykłego życia takiego jakie mamy na wsi u babci K. Możecie mi nie wierzyć ale dałabym bardzo wiele by na co dzień czuć się tak szczęśliwą jak czuję się gdy jestem tam.  Na wsi nagle problemów nie mam, są błahe i znikają, nie mam czasu się martwić. Dzieciaki dokazują tam za czworo od rana do nocy się śmieją. Już teraz widać że ponad wszystkie cudowne zabawki kochają być na wsi czy w lesie.

Ogromną rolę w moim i naszym życiu odgrywają ludzie. Mam nadzieję że dzieciaki zapamiętają tych dobrych i życzliwych. Zrozumiałam kto jest dla mnie ważny a kogo nie powinno przy nas być. Wreszcie jasno postawiłam granice i nie ważne czy dotyczą one dawnych znajomych czy pewnych członków rodziny. Takie jest życie a ja chce być szczęśliwa przecież to nic złego. Oczyszczając swoje otoczenie ,emocje wreszcie odetchnęłam i poczułam że może być jak kiedyś. Mogę czuć się tak jak kiedyś gdy byłam dzieckiem. Wreszcie nie boję się brać od życia tego czego chcę.


Mam nadzieję że moje dzieci miło będą wspominać ten czas swojego dzieciństwa i tak jak ja chętnie będą wracać do miejsc w jakich się wychowywały. Mam nadzieję że będą szczęśliwe.
4 komentarze:

 1. Normalne dzieci zamiast przestylizowanych lalek.Podoba mi się 👍

  OdpowiedzUsuń
 2. kiedyś więcej zwracałam uwagę na to by wszystko pasowało i było jakieś, teraz ma znaczenie to czy się uśmiechają, są szczęśliwi a reszta to tylko dodatek.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak jest wygodnie, to znaczy, że wszystko pasuje:)Wiadomo, święta, uroczystości to co innego. Ale na co dzień - super!

  OdpowiedzUsuń
 4. no tak w święta to co innego ale na codzień jest na luzie;p

  OdpowiedzUsuń