12 Kroków do szczęścia.

Zbyt często wchodzimy w czyjeś buty. Bez pardonu rozsiadamy się na kanapie codzienności chcąc decydować o wszystkim. Bądź taki jak wszyscy inni a będziesz zaakceptowany. Ubieraj się tak jak Ci powiemy, słuchaj muzyki jakiej ja słucham, kochaj tak jak my kochamy nie możesz być inny…  Wiemy lepiej co jest dla Ciebie dobre!

Dobre rzeczy przytrafiają się ludziom, którzy cierpliwie na nie czekają ale jeszcze lepsze rzeczy spotykają tych co o nie walczą. Jeśli coś robisz i jesteś w tym dobry, uszczęśliwia Cie to nie przestawaj! Nie musisz być taki sam jak wszyscy inni popełniaj oryginalne błędy i w tym całym szalonym świecie po prostu bądź sobą! Nie ma różnicy czy jesteś innej orientacji niż ja, nie obchodzi mnie Twój kolor skóry Ja widzę to jaki jesteś – kim jesteś a nie jaki kolor ma Twoja skóra, jeśli masz inne poglądy niż Ja tym lepiej, mogę się od Ciebie czegoś nowego nauczyć!  Inność, oryginalność, ciekawe pomysły na życie, zainteresowania czy poglądy są Twoją zaletą a nie wadą. Dbaj o swoje marzenia w przeciwnym razie będziesz patrzeć jak spełniają się komuś zupełnie innemu.

Na świecie żyje wielu ludzi wszyscy chcą „jeść” ale nieliczni chcą „polować” i TY poluj na swoje szczęście a gdy już je zdobędziesz nie wypuszczaj z rąk.


Ja by dążyć do celu wyznaczyłam sobie jedenaście kroków, dzięki nimi spełnię swoje marzenia, gdy będzie mi ciężko zawsze do nich wrócę by nabrać sił do dalszego działania.

 1. PRACUJ CIĘŻKO
 2. MÓW MNIEJ
 3. PLANÓJ
 4. UCZ SIĘ NA BŁĘDACH
 5. PRZESTAŃ NARZEKAĆ
 6. RÓB TO CO UWAŻASZ ZA SŁUSZNE
 7. ZAINWESTUJ W SIEBIE
 8. NIEPRZESTAWAJ MARZYĆ
 9. UŚMIECHAJ SIĘ
 10. OTACZAJ SIĘ WŁAŚCIWYMI LUDŹMI
 11. SZANUJ INNYCH
 12. KOCHAJ BEZWARUNKOWO
10 komentarzy:

 1. w KAŻDYM Twoim poście znajduję tyle prawdy Kochana. Mam wrażenie, że piszesz między wierszami - przemawiasz. Uwielbiam Cię czytać!

  OdpowiedzUsuń
 2. BARDZO CI DZIĘKUJE za te słowa, staram się zebrać myśli w jedno miejsce. Tak wiele się u nas dzieje nie do końca wszystko jet dobre i mam dawkę wszelakich możliwych emocji... od nadmiernej radości gdy chwilowo ufff jest dobrze po łzy gdy znowu wyskakuje jakiś kwiatek... ale staram się trzymac w garści i nie dać zwariować.
  :* a wiesz Ja do Ciebie tez regularnie zaglądam i czytam <3

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja chyba czytam Ci między wierszami bo mam wrażenie, że wiem o czym piszesz. Ale to nie jest rozmowa na pewno na forum :)
  Ja mam nadzieję, że te wyciskane łzy będą tylko wspaniałymi powodami :)

  OdpowiedzUsuń
 4. mam podobne wnioski gdy czytam Ciebie <3 fakt pewnych spraw tu nie poruszę a na pewno jeszcze nie teraz gdy wszystko sie może stać jeszcze... ale prywatnie czemu nie ... zawsze jak mawiają co dwie głowy to nie jedna i jakby problem mniejszy...

  OdpowiedzUsuń
 5. Czekaj na wiadomość ode mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 6. 2, 5 i 9 - to pozycje, o które muszę najbardziej zawalczyć......jakoś tak wszystkie trzy się łączą...hmmm, fajną listę stworzyłaś, taką życiową, realna i dotyczącą zapewne wielu z nas :)

  OdpowiedzUsuń
 7. ucze się zycia od nowa by dobrze je wykorzystać... ciesze się ze lista się podoba

  OdpowiedzUsuń
 8. bardzo mądre i prawdziwe słowa! zgadzam się z Tobą w 100%

  OdpowiedzUsuń