Jak dwie krople wody. Wika i jej Tata.

Są tacy sami, rysy twarzy ,kolor oczu, gdy nad czymś dumają oboje trzymają ręce pod boki … nawet identycznie marszczą czoło a te ich spojrzenie przeszywa na wskroś… w tedy już wiesz że podpadłeś.

Wika to taki Tata w spódnicy. Są bardzo silnie ze sobą związani a czasem mam nawet wrażenie że w tym ich układzie idealnym mama jest zbędna. Wika wygląda identycznie jak jej Tata gdy był mały, nawet teraz w wielu sytuacjach gdy stoją obok siebie wyglądają jak bliźniaki.
Nie tylko wygląd maja podobny ale i charakter czy zachowanie ba nawet lubią jeść to samo.

Wika to twarda babka, wypadek na rolkach? Przewraca się otrzepie i jedzie dalej, nie uroni łzy. Gdy czegoś mocno chce zawsze to dostaje – jest bardzo wytrwała w dążeniu do celu i nie uznaje półśrodków. Jeśli ma wybór dosyć długo podejmuje decyzje zawsze wszystko przemyśli kilka razy za nim się na coś godzi. Bywa uparta jak osioł albo jak tata…. Czasem nie idzie jej przetłumaczyć czegokolwiek. Bardzo pamiętliwa, jeśli ktoś coś jej powie, obieca nie spełni lub oszuka Wika zapewne w odpowiednim czasie to wypomni. Uważamy na to co jej obiecujemy nie chcę by była smutna albo przestała ufać… a o to bardzo łatwo u niej.  Dla Wiki jak i jej Taty coś jest albo białe albo czarne i nie ma opcji pomiędzy. Jeśli kogoś lubi to okazuje uczucia jeśli nie od razu jest widać co chodzi jej po głowie, zachowuje bezpieczny dystans , pożyczy zabawkę, uśmiechnie się bo doskonale wie że innemu dziecku mogło by być przykro i mimo braku sympatii nie chce nikogo krzywdzić – zupełnie jak jej tata.  Wika upatruje sobie osoby z naszego otoczenia ,które kocha miłością absolutną, babcie –dziadkowie, ciocie czy ulubieni wujkowie no i siostrzyczka Jula, braciszek Antoś czy nasz Adaś nie wspominając o dzieciach naszych przyjaciół wszystkich nazywa swoją rodziną i nie ważne że dana ciocia jest koleżanką mamy jeśli kocha to mocno, szczerze i prawdziwie. Zawsze pokazuje jak kocha swoje ciocie, mówi imiona w zdrobnieniach jak no ukochane ciocie Gonie czy Justyś. Jest też druga strona medalu… jeśli kogoś skreśli… to na zawsze i tu też jak jej Tata. W tej kwestii wszystko wygląda identycznie jeśli Tatowy trzyma kogoś z dala od siebie i nieważne kim ta osoba jest to tak już zostanie, raz zachwiane zaufanie jest nie do odzyskania…. Nigdy.

Wika i Tata są podobni, identyczni i nie zawsze myślałam że to dobrze zwłaszcza pod kątem charakterku (jakże trudnego) teraz wiem że wszystko to co Wika ma po tacie (nie tylko piękne niebieskie oczy) jest dla niej na plus. Tata Ł twardo stąpa po ziemi, chłodno analizuje i rozdziela uczucia ( w głębi siebie jest bardzo uczuciowy, szybko można go zranić chociaż tego nie pokaże) po to tylko by się nie zawieść. Analizuje ważne wybory a jego rodzina, ta najbliższa i przyjaciele są dla niego zawsze na pierwszym miejscu dla nich jest wstanie zrobić wszystko tak by czuli się przez niego kochani i byli szczęśliwi. 

Wiem że Wika jak dorośnie będzie taka sama, może dzięki temu ktoś jej nie skrzywdzi, może da sobie radę łatwiej w życiu? Wiem że wszystko będzie dla niej na plus jak dla Taty w końcu gdyby nie był tak wspaniałym człowiekiem i przyjacielem nie był by najlepszym mężem na świecie a dzięki niemu ja szczęśliwą żonką.


na tym zdjęciu Wika wygląda identycznie jak jej tata... dosłownie ksero!2 komentarze:

  1. myslę, że wyrośnie z niej świetna kobietka :) da sobie radę i będziesz z niej dumna, choc juz pewnie jesteś :)))))

    OdpowiedzUsuń
  2. jestem i to bardzo, mam nadziję że poradzi sobie w życiu lepiej niż ja

    OdpowiedzUsuń