„To nie ludzie słowa ale słowa ludzi niosą”.

Poznajesz kogoś pada pierwsze słowo i albo jarasz się jak głupi do sera czując że to jest to, ktoś tak mocno pozytywnie pierdolnięty jak Ty… albo jest nijak, zawód… ale co tam poznasz bliżej może zaiskrzy. Nic bardziej mylnego bo iskrzyć to może zapałka a jeśli sumienie zagląda do Twojej głowy szukając mózgu jest to znak, wcale nie dyskretny… ta osoba nie jest dla Ciebie!

Należę do gatunku tych ludzi, którzy w kontaktach z innymi tracą asertywność  a na wierzch wychodzi łatwowierność i próżno szukać w mojej głowie oleju… susza!

Lgnę do ludzi jak ćma do światła, szukam swojego człowieka kogoś kto zrozumie, pokocha i nie zacznie zmieniać na siłę jak wszyscy inni. Nie przestanę kląć bo tak wypada i chociaż nie robię tego przy dzieciach by nie usłyszeć w markecie na dziale warzywnym „mamo spadaj” tak zdarzy mi się soczyście wyrazić swoją opinię baaa nie boję się linczu… taka jestem. Czasem palnę coś durnego nadużywając daru mówienia… tu niestety wychodzą niedobory oleju… może będzie mi wybaczone?

Lubię słuchać, ludzie do mnie mówią a ja słucham nawijam te ich wyrazy na widelec jak makaron spaghetti i trawię… dzień, dwa … tydzień, rok… zawsze. Analizuję, cholera chyba powinnam zmienić zawód z przedszkolanki na greckiego myśliciela. Nie raz przez te analizy i wywody nie wychodzi nic pożytecznego albo kompletnie nie ma to wpływu na moje życie. Czasami jednak myślenie idzie w umartwianie a w tedy słowa bolą.

Z bolączką i analizą przychodzi też smutek. Dałam zrobić się w jajo ,zaufałam chociaż wiedziałam ze nie powinnam i tu masz znowu wychodzi brak oleju.

Stawiam sobie cele, spisuje słowa i wymawiam głośno :
* nie będę głupia
* już nie będę łatwowierna
* dam sobie spokój

Planuje, czytam sobie słowa jeszcze raz i nabuzowana zacieram ręce o tak, teraz to ja zadbam o siebie i tylko , gówno obchodzi mnie to czego chcą inni, zawsze czegoś chcą! Wymagają, stawiają warunki i chcą ciągle chcą… a ja to co? Niczego nie chcę? Szanuj mnie! Mam uczucia do cholery nie widać? Jeśli nie polecam okulary (mam zniżki podzielę się w imię dobra ogółu ).

Jak tak szczerze wale słowa to napisze wam że strasznie ckliwa ze mnie baba, często płaczę… sama na siebie, intuicja wyprowadziła mnie w pole a w poszukiwaniu tego super człowieka dla mnie natrafiłam na wiele ropuch i strasznie tego żałuję bo wiem że przez to mogłam nie dostrzec „tego super kogoś” .

Myślę by cofnąć czas… klikasz guzik i psttt nie ma! Nie ma nic, błędów, głupich słów, nie ma łez i wiązanki pod adresem kogoś kto nawet czubkiem palca u nogi nie zasługuje by być częścią mojego życia.

Ale chwilę…

Nie było by ich… Ich nie wymarzę. Dwa Diablątka ,kocham ponad wszystko. Mimo iż nasze życie nie jest słodkie , nie raz trzasnęłabym drzwiami zatknęła uszy i darła się do nich by się zamknęli raz a porządnie! Mam dosyć jak każdy nie jestem perfekcyjna, super mądra i rad rodzicielskich nie trzepie jak asy z rękawa…  nie mówię cudów na kiju a gdy mam dosyć zawsze daje o tym znać. Szarańcza grasuje każdego dnia, roznoszą chatę aż dziw że sanepid nie zamknął nam lokalu. Tylko wiecie ja wiedziałam co robie decydując się na takie a nie inne życie, świadomie stałam się żoną i matką. Możecie mi wierzyć lub nie ten okres kiedy beztroska dziewczynka zamieniła się w kobietę budującą dom a później w kobietę kształtującą małych ludzi jest najlepszym czasem jaki miałam. Słowa jakie wypowiadam od tamtego czasu są najważniejsze bo mówię do nich, a Oni jak nikt potrafią słuchać.

Gdy jestem wkurzona potrafię cisnąć kremem w łazience o ścianę… durnie się tłumacząc za chwilę że mi wypadł… gdy Adam jest zły ciska resorakiem a Wika trzaska drzwiami… ich zachowanie z kosmosu się nie wzięło Ja taka jestem… Czasami furiatka, czasami beksa a czasem szybko się nakręcam i jeszcze szybciej gasnę…  Dla tego uważam na słowa, wpływam na czyny nie chcę by popełnili kiedyś moje błędy.

Dla jednych bez ambicji, dla innych bezbarwna i nie warta uwagi , kolejnym czasami potrzebna ( tak jak kijowy prezent na gwiazdkę wyciągasz gdy nie chcesz sprawić przykrości osobie, która Ci go dała), dla jeszcze innych za głupia…

Oceniając kogoś po tym jak wygląda często możesz się pomylić…. Po słowach dowiesz się kim jest ten człowiek, twarz kiedyś zapomnisz lecz słowa nieść się będą do końca życia i jedne dzień dłużej.

Ja nie chcę żałować nie wypowiedzianych słów…. A Ty?

Jeśli kochasz- powiedz to… Jeśli tęsknisz- powiedz to… Jeśli wybaczasz- powiedz to… jutro może być za późno.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz