Tu i Teraz.

Weekend spędzony w gronie dorosłych dodał energii, jakbym na chwilę znowu była nastolatką… beztroska, śmiech i zabawa do białego rana. Teraz wiem że od czasu do czasu wyjście tylko bez dzieci wyjdzie nam na dobre. Człowiek nabiera wiatru we włosy jakby miał więcej energii , wyszalałam się za wszystkie czasy i wierzcie mi zrzuciłam z siebie 5 kilo zmartwień a dziś jakby nigdy nic beztrosko bawiłam się z dzieciakami. Tylko że było inaczej… nie wkurzało mnie 55 zamiatanie podłogi po ciastkach, nie denerwowało mnie milionowe pytanie Wiktorii za ile będzie weekend, nie wściekłam się nawet gdy jakimś cudem Adaś otworzył mi pralkę gdzie była woda… co tam potop mieszkania wytarłam i jest ok.  Problemy odeszły, nerwy i troski codzienności także. Teraz już wiem jak ważnym jest robienie czegoś dla siebie, odpoczynek, reset głowy zawalonej troskami. Mamą jestem 24 godziny na dobę ale nawet Ja osoba, która świata nie widzi poza swoimi Diabełkami potrzebuję zwyczajnie oddechu.

Zamartwiając się robię krzywdę tylko sobie, nic to nie zmieni ludzi też.  Postanowiłam zamknąć przeszłość, nie cofnę popełnionych błędów, ale zawsze mogę za nie przeprosić  i prosić o wybaczenie  za nie. Czas ucieka coraz szybciej i jest cenniejszy niż kiedyś. Nie zmarnuję ani chwili na strach przed rozmową z kimś dawno niewidzianym, nie zmarnuję go na tęsknotę za dawną przyjaciółką, nie zmarnuje go na snucie planów –zacznę realizować marzenia. Jestem młoda… nawet bardzo a świat stoi przede mną otworem, mogę iść na przód z dziećmi u boku , realizować się w tym co kocham.


Jeśli coś na początku wyda się nieosiągalne wystarczy wejść na krzesło, drabinę i już jestem bliżej celu… dosyć tłumaczeń nie mogę , nie umiem … to tak jakby powiedzieć wprost… no marzę ale mi się nie chce! Liczy się TU i TERAZ czas zacząć być szczęśliwym bez powodu.4 komentarze:

  1. Nawet my super mamy potrzebujemy uciec czasem od własnych dzieci ;) bardzo dobrze nam to robi :)

    OdpowiedzUsuń
  2. oj tak i musze zawsze o tym pamiętać

    OdpowiedzUsuń
  3. ojj tak jak bym czytała o sobie i teraz tak własnie jest ten stan ;) <3 czas leci ;)

    OdpowiedzUsuń