Nauka połączona z zabawą – przedszkolak part 1 - ząbki #zachęćswojedzieckodomyciazębów

Jak wiecie dzieciaki idą do przedszkola… i to oboje…  wtedy gdy usłyszałam decyzję pani dyrektor że Adasia też przyjmą mimo iż nie ma 3 lat ucieszyłam się, teraz gdy wrzesień nadchodzi wielkimi krokami dopada mnie mały stres… w moich oczach to tylko mały chłopczyk a nie jakiś tam przedszkolak… Miałam być twarda … ale nie potrafię!
Chyba już nigdy nie będzie mi łatwo rozstać się z dzieciakami na cały dzień… po prostu Ja lubię spędzać z nimi całe dnie mimo iż czasami fizycznie i psychicznie mam dosyć to i tak nie zamieniłabym chwil z nimi na nic innego.  Tatowy postawił mnie do pionu bardzo szybko, idą oboje! Jeśli jednak ciocie z przedszkola zdecydują że dla Adasia to za wcześnie… zabierzemy go z powrotem do domu. Teraz jednak jest ten czas by przygotować Ich do przedszkola najlepiej jak się tylko da. Z Wiką trzeba wiele rozmawiać ,zachwalać jak jest fajnie z nowymi ciociami i popracować nad jej problemem z jedzeniem… tylko jak przekonać niejadka do tego że ciocie w przedszkolu też pysznie gotują? Mamy na to mały sposób… wszystko to co Wika teraz dostaje do jedzenia a co jest nowe i wiemy że jej posmakuje mówimy że przepis jest od cioci z przedszkola… a taką samą zupkę i deser dostanie tam. Czy naprawdę działa dowiemy się we wrześniu jak na razie Wika załapała ten trik i opowiada wszystkim że ma fajne ciocie w przedszkolu, które pyszności gotują… oby tak zostało bo jak na razie jest to nasza jedyna zmora z Wiki udziałem… sam strach przed miejscem chyba odszedł… nie ma dnia by nie pytała kiedy wreszcie idzie do dzieci.

Adaś to trudniejszy orzech do zgryzienia i mamy z nim sporo do zrobienia… Największy problem to to że mało mówi… czytamy mu bajki, niewyręczamy z wypowiadania słów bo rozumiemy… staramy się by sam próbował wypowiadać słowa, z dnia na dzień idzie mu lepiej jednak i tak nie porozmawia z dziećmi tak jak robiła to Wika w jego wieku. Wiem że dzieci są różne a On ma
czas… po konsultacji z logopedą upewniłam się tylko że z Adasiem trzeba troszkę więcej popracować a przedszkole i wykwalifikowana kadra mu w tym tylko pomogą przynajmniej tak twierdzi nasza pani dyrektor a ja w to wierzę.  Swoje potrzeby Adek załatwia w pieluchę… i tu
są wielkie schody… nocnik jest fajny jako kask… do rzucania … ale na pewno nie do siusiania… dostaliśmy czas do końca września by się z tym uporać… i mam nadzieję że powoli i na spokojnie uda się… Wika też zaczęła siadać na nocnik w Adasia wieku… w tym wypadku ich rozwój idzie identycznie. Jedzenie nie jest kłopotem, zjada wszystko sam bardzo ładnie trochę się przy tym ubrudzi… ale co tam ważne że sobie poradzi.

W przedszkolu dzieci muszą myć ząbki… Wika robi to z chęcią i uśmiechem no i sama… Adaś przy tym walczy… zaciekawi się świecącą szczoteczką otwiera buziaka a my mamy tylko parę sekund by umyć ząbki… jeśli ma robić to sam… wierzcie mi umyje wszystko dookoła od prysznica po kafelki i swoje kolana ale szczoteczka do buziaka nie trafi… Nie poddamy się o nie! Wielki udział w sukcesie na pewno będzie miała Wikusia zawsze gdy Ona myje ząbki , zabieramy do łazienki Adasia… podpatruje ,kombinuje i wiem że lada chwila załapie o co chodzi …. Ząbki lalek Wikowych szoruje idealnie więc i swoje też będzie mył pierwsza klasa! Najważniejsze w tym wszystkim to spokój i opanowanie. Nerwami czy stresując się nic nie osiągniemy a efekt może być odwrotny. Pod wpływem nacisku czy to na mycie ząbków czy siusianie na nocniku dziecko może się wystraszyć a w tedy… nauka nie idzie w cale. Na rynku jest wiele fajnych gadżetów ,które pomogą waszym dzieciom przekonać się do wykonywania nowych czynności . Nam pomogła szczoteczka soniczna, Wika ma wielką frajdę z mycia zębów ,sama czynność ją wciąga a szczoteczka umila czas, zabawia. Nauka po przez zabawę daje naprawdę świetne efekty!

Na blogu pojawiać się będą cyklicznie aż do września posty przygotowujące dzieciaki do przedszkola, pokażemy wam jak my szykujemy się na ten ważny dzień. Będzie nauka, zabawa wyprawka przedszkolaka… może komuś z was się to przyda a może komuś pomożemy? Razem przygotujemy się na wielkie zmiany w życiu naszym i naszych dzieci.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz