Pomagamy Mamom! Pomóż i Ty!

Ciąża to piękny stan, czasami gorzej się czujemy ale jest to niczym w porównaniu do radości i miłości jaka w nas kiełkuje. Od zawsze lubiłam dzieci i od zawsze wiedziałam że będę je mieć.  Przeszukiwałam Internet na wszystkie strony tak by dowiedzieć się możliwe o wszystkim co mnie czeka, co będzie potrzebne…
Papierologia po porodzie mnie przerażała… kompletnie nie wiedziałam jak zabrać się za wypełnianie dokumentów, gdzie się udać by uzyskać becikowe i wreszcie nie miałam zielonego pojęcia że przysługują nam inne dodatki rodzinne. Na nasze szczęście mieliśmy wielu znajomych z małymi dziećmi, którzy mieli za sobą wszystkie sprawy urzędowe … przeprowadzili nas przez to gładko… sami nie wiem jakbyśmy sobie dali radę.
Tylko co z Matkami ,które nie mają od kogo dowiedzieć się co mają złożyć w jakim urzędzie albo z jakiej pomocy mogą korzystać.
Wreszcie ktoś o to zadbał powstał portal, który BEZPŁATNIE POMAGA Mamom w ciąży, tym mamom które mają troszkę pod górkę już w pierwszych krokach macierzyństwa.

Co to jest ten portal POMAGAMY MAMOM ???
W polskim prawie istnieje wiele przepisów utrudniającym kobietom w ciąży otrzymanie kwoty pieniężnej, która zapewni im spokojne macierzyństwo. Zasiłki macierzyńskie to często kwoty w wysokości kilkunastu złotych, a becikowe przysługuje tylko tym najbardziej potrzebującym.
Pomagamy Mamom to akcja, której celem jest pomoc ciężarnym kobietom. Zespół radców prawnych – wolontariuszy, spotyka się z przyszłymi matkami, analizuje ich sytuację i wspólnie ustalają, jakie kroki należy podjąć, by otrzymać możliwie wysoki zasiłek macierzyński. Ich działania są na tyle skuteczne, że bardzo często udaje im się wywalczyć zasiłek w wysokości nawet 2,8 tys. zł miesięcznie.
Za całą akcją stoi grupa młodych ludzi – społeczników, którzy bezkosztowo chcą pomagać potrzebującym matkom w uzyskaniu zasiłku od państwa.
Pomysłodawcom Pomagamy Mamom zależy, by pomóc kobietom, które wykorzystają pieniądze w sposób odpowiedzialny i przeznaczą je na dziecko, a nie na alkohol czy inne używki. Wolontariusze nie tylko chętnie doradzają przyszłym matkom, ale także chętnie załatwiają za nie wszelkie formalności.
Pomagamy Mamom to inicjatywa skierowana bezpośrednio do kobiet w ciąży, ale każdy może się do niej przyłączyć np. polecając projekt siostrze, koleżance czy sąsiadce. Do współpracy zapraszamy także darczyńców i firmy, które chciałyby pomóc ciężarnym, zwłaszcza tym w najtrudniejszej sytuacji finansowej, poprzez np. zakup wyprawki dla dziecka czy podarowanie bonów towarowych.

JEŚLI I TY POTRZEBUJESZ POMOCY, PORADY NIE CZEKAJ ZAPISZ SIĘ JUŻ DZIŚ!!!!

Jak to zrobić???

Wystarczy kliknąć i wejść  na tę stronę :   pomagamymamom.pl lub odwiedź profil fejsbukowy ; pomagamymamomFB i wypełnij formularz : W okienku: WPISZ KOD PODARKUNKOWY umieść nazwę naszego bloga NELLAVITA dzięki temu osoby obsługujące stronę będą wiedziały jak trafiłyście na Portal ułatwi im to pracę  a Ja ucieszę się gdy chociaż jednej z was pomogę. 

Nie bójcie się prosić o pomoc, nie bójcie się z niej korzystać, dowiedzcie się jakie macie prawa i co się wam należy po porodzie. Pamiętajcie wszelkie porady meilowe i telefoniczne na tym portalu są DARMOWE!!!  Ja sama się zapisałam mimo iż Adasia czy Wikę urodziłam dawno dzięki tej stronie dowiedziałam się wielu ciekawych rzeczy i teraz wiem z jakiej pomocy możemy korzystać.  

Całuję was moje brzuszkowe mamy i te ,które właśnie tulą swoje maluchy do snu :*


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz