Uciekający czas.

Zawsze po dzieciach najbardziej widać jak szybko płynie czas, rosną ,zmieniają się z słodkich bobasków w całkiem już samodzielne maluchy. Pierwsze słowa, kroki to wszystko tak szybko się dzieję a ja ciągle przed oczyma mam chwile gdy przychodzili na świat jedno po drugim. Pierwsze dni razem i ten specyficzny zapach małego dziecka. Czasami mi za tym tęskno a serce mocniej na myśl o tym by przeżyć te wszystkie pierwsze chwile od nowa. Patrzę w oczy Ł i widzę mimochodem kolejne siwe włosy na jego głowie ,twarz otulają kolejne zmarszczki , problemy i troski mimo tego się uśmiecha szczerze i promiennie w końcu jest niedziela a my jesteśmy razem. Ten dzień i ta chwila dla nas wszystkich jest bardzo ważna, po całym tygodniu gonitwy ,obowiązków przychodzi czas wytchnienia a każda najprostsza nawet czynność  jak wstawianie talerzy do zmywarki to moment by rozmawiać, robić coś razem (a czy to takie ważne co? ).

Czas cenniejszy jest niż jakiekolwiek pieniądze. Nie ma sposobu by go zatrzymać, nie ma przepisu na cofnięcie czasu…

Jeśli kogoś kocham, okazuję to, jeśli lubię daje odczuć swoją sympatię jeśli ktoś jest nie dla mnie… najwyższa pora przestać marnować czas na podtrzymywanie sztucznej relacji! Tak czas jest zbyt cenny by go marnować na uganianie się za kimś dla kogo nigdy nie będę wystarczająco dobra.

Za rok, pięć… dziesięć chce pamiętać właśnie ten dzień. Uśmiech Wiki na widok piramidy placuszków bananowych, ich zapach unoszący się po całym mieszkaniu, nawet cała brudna kuchnia będzie miłym wspomnieniem… przecież wszyscy byliśmy razem, śmiech… tak po prostu radość z być tu i teraz.

Jest coś lepszego od szczęśliwych ludzi?

Mimo wielu trosk, a wierzcie mi na słowo nasze życie nie jest bajkowe ani też proste… potrafimy wykrzesać z każdego dnia coś pozytywnego. Nie łapiemy się na siedzeniu na tyłku, narzekaniu, użalaniu się że znowu dzieci chore – trudno jesteśmy razem a czy zdrowi, chorzy w domu czy gdziekolwiek nie istotne do póki możemy się sobą cieszyć. Coś nie wyszło? Nic nie szkodzi mając takie oparcie jakim jesteśmy dla siebie – spróbujemy jeszcze raz! Nawet kolejny jeśli tylko będzie trzeba.


Wszystko po to by nigdy nie żałować że przez swoje krótkie życie nie zrobiło się wszystkiego o czym się marzy. Ja nie chcę oglądać jak moje marzenia spełniają się innym. Biorę swój czas w dłonie i wykorzystam go dobrze.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz