Więcej luzu.

Czasami wszyscy zbytnio przejmujemy się słowami innych …a te potrafią jątrzyć w naszej głowie wielki smutek. Martwimy się, przejmujemy… to wpływa na ans i nasze bliskie otoczenie. Afera z mężem o byle co ,krzyk na dziecko chociaż nienawidzisz przemocy słownej czy fizycznie… Wyrzuty sumienia kumulują fatalne samopoczucie… no ile razy tak było? Ile razy ktoś zepsuł Ci dzień…. Ty chodziłaś wściekła jak osa a ktoś miał satysfakcję że wytrącił Cię z równowagi. Miałam tak nie raz, i wiem że niepotrzebnie wdawałam się w dyskusje, tłumaczenia czy analizę takich a nie innych słów. No cóż przed 30tką postanowiłam sobie zmienić to i owo. Jeśli ktoś z szyderczym uśmiechem serwuje mi coraz to kolejne zaczepki zobaczy tylko mój środkowy palec… nie dam się prowokować i nie zamierzam się potem wyżywać na moich bliskich. Nie ruszę gówna… bo będzie śmierdziało jeszcze bardziej!

Ktoś się śmieje z tego co uwielbiasz robić? Olej to jeśli przynosi Ci to radość nie ma znaczenia czy dziergasz, śpiewasz lub dorywczo występujesz w pokazach mody. Grunt to mieć pasję … ludzie bez niej są bardzo ubodzy.  Ze mnie też się śmiano… „nasza blogereczko” cóż śmiejcie się, robię co kocham chyba mi to nawet wychodzi no i od jakiegoś czasu blog stał się pracą dzięki ,której stać mnie na to by kupić coś dzieciakom czy zabrać Ł do kina. Czuję się doceniona i bardzo dobrze mi z tym.

Nie raz mam w domu syf taki że wstyd ludzi zaprosić… Serio! Gdy odbieram dzieciaki z przedszkola a na zewnątrz świeci słońce… no pięknie jest szkoda mi gnać do mieszkania… i sprzątać. Wolę ten czas poświęcić dzieciakom niż szczocie. Od chwili brudu w domu jeszcze nikt nie umarł , od sterty prasowania mąż Cię nie zostawi a Teściowa nie nazwie fatalną panią domu.

Miej więcej luzu, odpuść czasami pewne sprawy i nie bierz na siebie zbyt wiele. Czasem lepiej zrobić tylko to co musisz i mieć więcej czasu na odpoczynek.

Zadbaj o swoją głowę i serce i przestań otaczać się ludźmi ,którzy sprawiają Ci same przykrości… chyba sama widzisz że takie znajomości nie są dla Ciebie.

Pamiętaj że w całym tych chorym (nieraz) i zabieganym świecie rodzina, miłość i czas dla bliskich jest najważniejszy.


Bądź szczęśliwa.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz