Głupi pomysł? PRZECZYTAJ za nim kupisz...

Każdego roku, przed niemal każdymi świętami widzę w sieci ogłoszenia… oddam za darmo, sprzedam tanio na święta, idealny prezent dla dziecka…. NIE ZWIERZĘTA NIE SĄ IDEALNYM PREZENTEM, NIE SĄ RZECZĄ o czym niektórzy ludzie zapominają. Co dzieje się „po” świętach kiedy owy piękny futrzak podrapie skórzaną kanapę, nasika na czyściutki dywan? ODDAM ZA DARMO psa/ kota – z dopiskiem nie trafiony prezent. Widząc to krew mnie zalewa i nie nie dziecka to wina… a rodzica!

W naszym domu nie ma zwierząt… JESZCZE! Zaraz po świętach jedziemy do pobliskiej hodowli świnek morskich by Wikusia wybrała sobie jedną.

Bardzo długo dzieciaki a w zasadzie Wika prosi nas o zwierzątko. Sami bardzo lubimy zwierzęta i zarówna ja jak i Ł zawsze w domu je mieliśmy. Jednak nasze dzieci musiały dorosnąć, zrozumieć że zwierze jakiekolwiek by nie było to nie kaprys a obowiązek na lata.

Pierwszy pomysł kot… Wika piszczy na ich punkcie i już prawie się zgodziłam… ale zaraz zaraz często nas nie ma ,jesteśmy aktywni ,wakacje poza domem … rasowe kotki bo o takim myśleliśmy często mieszkają tylko w bloku i nie wychodzą na dwór (tak by było w naszym wypadku) balibyśmy się że na wsi u babci K coś by się stało. Z pomysłu zakupu kotka zrezygnowaliśmy do czasu przeprowadzki do domu.

PIES wszyscy je kochamy a nad zakupem psa myślimy od 2 lat, jak widzicie daleko nam do pochopnych decyzji. Nasza rodzina zapisana jest na forum ZAŁOGA BULLDOGA gdzie można pomóc pieskowi po przejściach. Jeśli będziemy mieli możliwość damy jakiemuś pieskowi dom. Często znajomi pytaja mnie czy upadłam na głowe… pies po przejściach i małe dzieci. Pieski w fundacjach zazwyczaj przebywają w domach tymczasowych ,które dbają o ich zdrowie, socjalizują i uczą na nowo zaufać człowiekowi. DT także znają psa, widzą jego reakcje i spokojnie mogą ocenić czy pies może mieszkać z dziećmi.

PAMIĘTAJMY JEDNAK aby ZAWSZE nadzorować wszelkie zabawy psów i dzieci.

Ł zakochany jest w STAFFIKACH dla wielu z was jest to rasa agresywna, pies morderca … wierzcie mi każdy pies nieodpowiednio prowadzony może być agresywny. Nie skreślajmy książki po okładce! Stafiik pasuje do nas pod wieloma względami ,same dzieciaki mają doczynienia z takimi pieskami i są w nich zakochane. Myślę że psie dziecko będzie idealnym dopełnieniem naszej rodziny.
Zawsze chcieliśmy mieć psa i tak będzie, jeden adoptowany a drugi kupiony wymarzonej rasy Ł, myślę że już latem pies będzie z nami.

ZWIERZĘTA wszystkie są wspaniałe, dzieci z nimi dobrze się wychowują, uczą delikatności, wrażliwości. Jednak to my dorośli musimy nauczyć dzieci jak traktować zwierzęta zanim trafią do 
naszego domu.

Wiem że ogłoszenia kuszą, ale pośpiech świąt, przygotowań… ja po prostu nie widzę zwierzęcia w roli prezentu. Na swojego pierwszego psa pracowałam długo, długo też prosiłam i udowadniałam swoją odpowiedzialność… gdy najmniej się spodziewałam tego tata zabrał mnie do hodowli spanieli i tak trafił do nas Rufii . Moja pierwsza wielka psia miłość. Nie był z nami długo 5lat… jak się okazało hodowla nie była najlepsza… na czym się nie znaliśmy, pies często chorował na różne przypadłości aż odszedł. Cieszę się jednak że przez te lata dałam mu 100% siebie.

PRZEMYŚLCIE decyzje o zakupie/ adopcji zwierzaka niech to nie będzie pod wpływem emocji ,błagań dziecka… Obowiązek zawsze w największej części będzie wasz….

Niech zwierze PO FAKCIE nie stanie się dla was jednym z wielu głupich pomysłów a najwspanialszym przyjacielem ,który trafi do was w odpowiednim czasie.


Wikowa świnka Valentino a dla nas będzie OLAFEM :)
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz