Dlaczego żyrafa ma długą szyję?

Dawno już nie pokazywałam wam nowych pozycji książkowych w biblioteczce Wiki i Adasia a jest tego całkiem sporo... za chwilę będziemy musieli pomyśleć o nowych półkach na nasze książeczki.
Dziś postanowiłam tą książkową ciszę zrekompensować wam i pokazać książkę jaką dzieciaki każą sobie czytać każdej nocy od przeszło dwóch tygodni... znają ją na pamięć ale każdego wieczoru z zaciekawieniem otwierają buzię i wołając wow, a po co , a czemu ? :)

DLACZEGO ŻYRAFA MA DŁUGĄ SZYJĘ o. Leon Knabit o tej właśnie książce dziś mowa. Sama się w niej zakochałam bez pamięci. Czyta się się niezwykle szybko ,łatwo i przyjemnie. Książka opowiada o zwierzętach ,wszystkich jakie żyją na ziemi. Opisane są różne gatunki zwierząt, co robią, co lubią lub dlaczego mają taki wygląd a nie inny. Dawno nie czytałam tak fantastycznej książki dzieciakom.

" A rudy kot, siedząc na parapecie, udaje , że wróble nic go nie obchodzą."

"Na sam koniec Pan Bóg stworzył nas , byśmy się tym światem zaopiekowali i nieustanie go podziwiali."

" Pan Bóg jest dowcipny, każdy się przekona, bo stworzył żyrafę i ojca Leona."

" Niestety, obecność pajączka w domu nie świadczy o zamiłowaniu gospodarza do porządków."

" Opiekowanie się zwierzętami wychowuje człowieka."


Książka jest niezwykle mądra uczy nasze dzieci nie tylko tego kto stworzył wszystkie zwierzęta, gdzie żyją , co lubią i jak wyglądają ale też między wierszami uczy nasze dzieci szacunku do żywych istot, tłumaczy że wszystko co żywe i stworzone rękoma Boga jest potrzebne. W narrację wcielił się sam o.Leon Knabit a ja bardzo lubię tę postać i przyjemnie się czyta jego historię - opowiadanie.

" Na świecie na pewno nie ma zwierząt niepotrzebnych. Czasem co prawda zadaję sobie pytanie, po co istnieje komar czy pchła i , szczerze mówiąc, nie znajduje odpowiedzi. Ale wiem, że Pan Bóg kocha każde stworzenie, nawet najmniejsze. Do tego zachęca również Ciebie."

Jeśli spodobała się wam nasz wpis i zaciekawiła was książka mamy dla was niespodziankę !
KONKURS
do wygrania jest książka o.Leona 
DLACZEGO ŻYRAFA MA DŁUGĄ SZYJĘ 


Nasz KONKURS zaczynamy dziś 13.05.2016 a zabawę kończymy 18.05.2016 o godzinie 23.00
ZASADY KONKURSU :
Lubimy stronę FB sponsora naszej zabawy WYDAWNICTWO ESPRIT
oraz nasz profil Fb NELLAVITA.PL
jeśli macie ochotę zaproście do zabawy swoich znajomych może także im spodoba się Książka?

a teraz czas na ZADANIE KONKURSOWE! nie bójcie się jest bardzo proste :) wystarczy że WYMYŚLICIE DLA TYTUŁOWEJ ŻYRAFKI IMIĘ bo tak smutno jej bez niego, a my wybierzemy najciekawszą według nas propozycję i ją nagrodzimy książką.

Swoje odpowiedzi możecie pisać pod ZDJĘCIEM KONKURSOWYM na naszym FB lub tu w komentarzach - wszystkie odpowiedzi będą brane pod uwagę a ich liczba jest dowolna, tak więc jedna osoba może wymyślić kilka imion dla Żyrafki.

Wyniki ogłosimy w ciągu 2dni od daty zakończenia naszego konkursu.

POWODZENIA !!!! :)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz