Biblioteczka Wiki i Adasia - nowości part 1.Dzieciaki lubią książeczki i mają ich całkiem sporą kolekcję, ostatnio przybyło nam kilkanaście nowych pozycji i najwyższa pora by je wam pokazać a może i wam coś w oko wpadnie ?

GĘBY dzioby i nochale  Mikołaj Golachowski - pewnie ten tytuł coś wam mówi ... tak tak Gęby to książka siostra PUPY równie śmiesznie i ciekawe napisana. Książka opowiada o zwierzętach tym razem nie od strony ogonka a od przodu co tez jest bardzo ciekawe. Książka jest napisana w bardzo lekki sposób, bardzo ułatwia czytanie nam dorosłym, możemy zmieniać intonację głosu, udawać dźwięki zwierząt i czytać śmieszne teksty co bardzo przyciąga uwagę małego słuchacza.

"Dziobak ni pies, ni wydra...
Wszystkie ssaki mają pyski, mordy, ryje, paszcze albo twarze. Wszystkie - poza jednym. W Australii bowiem mieszka taki ciekawy osobnik, który wygląda jak niezbyt dokładnie posklejane kawałki bobra i kaczki. Nazywa się dziobak. "

CZAS CZARODZIEJ Isabel Minhos Martins, Madalena Matoso - Książeczka kolorowa, która ma za zadanie nauczyć nasze dzieci pojmowania pojęcia CZASU , przemijania dni, zmieniania się różnych rzeczy. Zachęcam was do jej zakupu dzieki niej nauka staje się łatwiejsza a odpowiedź na pytanie a dla czego jutro będzie jutro znacznie prostsza.

"Z czasem dziecko staje się coraz wyższe...
a ołówek coraz krótszy.
Nieprzycinana grzywka wpada do oczu.
Z czasem wyrastamy z ubrań... ale wchodzimy coraz głębiej do morza."


MAŁY ŻÓŁTY I MAŁY NIEBIESKI Leo Lionni -  Książka ta została zaliczona przez "New York Timesa" oraz American Institute of Graphic Arts do listy najlepszych książek ilustrowanych dla dzieci. To mądra historia o dziecięcej przyjaźni oraz rodzinie, uczy odpowiedzialności, tolerancji oraz abstrakcyjnego myślenia.
Książka doczekała się kilkunastu wydań i wielu tłumaczeń na całym świecie. Stała się inspiracją dla Herve Tulleta (naszego ukochanego autora) autora bestsellera NACIŚNIJ MNIE.

"To jest mały niebieski. Mieszka w domu z niebieską mamą i niebieskim tatą. Mały niebieski ma wielu przyjaciół. "


ZAŚNIJ ZE MNĄ Ramadier & Bourgeau - Książeczka jest idealna na dobranoc, uczy nasze dzieciaki rytuału zasypiania, przypomina co po kolei być powinno i delikatnie coraz spokojniej układa do snu. Strzał w dziesiątkę zwłaszcza dla tych Maluszków jak Adaś ,które najbardziej na świecie wolały zasypiać w łóżku rodziców.

" Ciii...
Nasza książeczka właśnie szykuje się do snu.
Zapytaj czy umyła zęby?
A czy zrobiła już siusiu?
Opowiedź jej teraz bajkę. Dawno, dawno temu..."WSZYSTKIE KSIĄŻECZKI ZNAJDZIECIE o właśnie tu - > www.babaryba.pl 

MIŁEGO CZYTANIA :* Brak komentarzy:

Prześlij komentarz