Gadżety - wyprawka przedszkolaka PART 2.

Przedszkole to trudny temat dla wielu rodziców,pierwsze chwile bez mamy i taty bywają ciężkie i sama wiem po sobie że nie tylko dzieci sie stresują ale dorośli również. Mimo strachu przed nowym i nie znanym my dorośli nie możemy pokazać dzieciom naszych obaw. Maluchy to bardzo mądre istotki wyczują w waszym głosie za wahanie i nerwy a w oku dostrzegą z pewnością ukrytą łzę.
Pamiętajcie że kluczem do każdego sukcesu jest pozytywne nastawienie. Zachęcajmy dziecko do nowych rzeczy na temat przedszkola wypowiadajmy się tylko w pozytywny sposób by budować u małego człowieka pozytywne skojarzenia.
Pamiętajcie by NIGDY nie karać swojego dziecka za złe zachowanie słowami " bo pójdziesz do pani do przedszkola" w ten sposób zasiejecie w głowie dziecka strach a przedszkole stanie się czymś złym.

Dzieci są różne jedne chętnie idą cioć inne trzeba nakłaniać a jeszcze inne troszkę przekupić. Za tym ostatnim nie jestem do końca fakt przekupstwo to kiepska metoda wychowawcza ale czasami sięgam po nią i ja.

Nasza droga przedszkolna tym razem była łatwiejsza po roku chodzenia po wzlotach i czasami upadkach również moich wychowawczych wyszliśmy na prosta. Posłuchałam się kilku bardzo dobrych rad znajomych , krytyka czasem ta która najbardziej nas dorosłych zaboli może być dobra dla naszych dzieci. My mamusie mamy to do siebie że widzimy nasze dzieci w samych kolorach tęczy... co nie znaczy że zawsze tak jest... i czasami dziecko nie do końca zachowuje się tak jak nam się zdaje. Nie nie to tez nie znaczy że jest złe a wy do kitu,to sygnał że trzeba popracować z dzieckiem, wysłuchać go i rozmawiać tak by wypracować problemy.

Ułatwieniem całej '' AKCJI" przedszkole będą "GADŻETY" czyli coś fajnego co zachęci dziecko do przedszkola.
Maluchy powinny czynnie uczestniczyć w wyborze wyprawki, plecaczka czy kredki. Pytając ich o zdanie pokażecie im że są już duże i mogą same decydować i iść bawić się do przedszkola bez mamy. Gwarantuję wam że mały przedszkolak będzie bardzo dumny z siebie gdy pochwali się kolegom że On sam coś wybrał.

PLECACZKI to mogłabym zamawiać non stop :) tak bardzo lubię te wszystkie kolorowe tornistry. Przedszkolakowi jest potrzebny ??? i tak i nie... Tak jeśli chcemy by dziecko co rano np niosło swój kubek z piciem , zapasową koszulkę czy kapcie i tak gdy odbieramy malucha z przedszkola i np trzeba zabrać brudną piżamkę, prace plastyczne itp. NIE bo w większości przedszkoli nie ma obowiązku posiadania przez dziecko plecaka. Decyzja jest wasza :)
Wszystkie PLECAKI znajdziecie TU my osobiście zakochaliśmy się w Ananaskach dla Wiki <3
 a Adaś jeszcze się zastanawia... najchętniej chciałby wszystkie!

Coś co morze się wam przydać nie tylko w przedszkolu to torba LUNCH box , dzieki niej na każdej wyciecze jedzenie będzie na swoim miejscu i nie ulegnie autodestrukcji co jest całkiem możliwe w wypadku małych dzieci.Przyda się wam z pewnością to WORKI na piżamkę, kocyk czy kapciuszki. W naszym przedszkolu akurat są wymagane na piżamkę i ubranko do ćwiczeń.BIDONY nie powiem wam że to musicie kupić, przedszkole również nie będzie tego wymagać od was. W naszym wypadku jest tak że Wika czy Adaś piją sporo wody i zawsze dawałam im ich butelki. Często Wika jednak mówiła że myliła się gdy sięgała na parapet po swoją butelkę z wodą znanej marki. Postanowiłam więc sprawić Wice i Adasiowi ich własne kubeczki. Nie jest to lenistwo z mojej strony a raczej coś praktycznego. Jeśli chodzi o Adama ma to tez troszkę aspekt leczniczy. Nasza pani Logopeda zaleciła by Adaś pił napoje przez słomkę jak najczęściej i z różnych tak by ćwiczyć aparat mowy a więc połączyliśmy przyjemnie z pożytecznym.ZABAWKI to już czysta forma przekupstwa z mojej strony ale wcale to nie znaczy że musza być to zabawki dopatrzone z reklam ... czy też inne ,które zazwyczaj mama czy tata kupują na urodziny czy gwiazdkę.

W temacie przedszkola chciałam wybrać takie zabawki a przynajmniej większą ich część by były edukacyjne lub wspierały rozwój tak jak u Adasia -mowy. Na rynku jest wiele takich pomocy jak : wszelakie gwizdki, dmuchajka , charmonijka czy też zabawki manualne ,które też maja wpływ na mowę jak przeplatanki, nawlekanki, układanki .
Nie pomyślcie sobie że matka od pierwszego września to tak całkiem zafiksowała tylko na edukację! Zaszalejmy sobie nieco :) Zamówiłam Wiki śliczny lakier i naklejki do paznokci- wszystko totalnie bezpieczne dla małej damy ,która przez chwilę może poczuć się tak jak dorosła. Będziemy też czytać książeczki i wyklejać w nich obrazki a później zaszalejmy robiąc sobie tatuaże. Wieczorem Wiki przytuli się do swojego króliczka a Adaś w wanie będzie łowił morskie stworki.

Wika z Adasiem co jakiś czas dostaną coś do zabawy, nie załatwi to wszystkich naszych problemów przedszkolnych , nie złagodzi pewnie tez ich skutków ale może odrobinkę osłodzi czas rozłąki. Mam nadzieję że też sprawi wiele radości i zabawy ... wspólnej zabawy Mamy ,Taty i dzieciaków.
Czas dzieciństwa ucieka bardzo szybko a przedszkole to tylko pewien etap, który też bardzo szybko minie a więc nie traćmy czasu, nasze dzieci nie będą wiecznie małe...


WSZYSTKIE PRZEDSTAWIONE DZIŚ PRZEZ NAS GADŻETY MOŻECIE ZNALEŹĆ NA STRONIE SKLEPU  https://4kidspoint.pl/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz