Czas.

Czas ucieka nie ubłagalnie i tym stwierdzeniem nie odkryłam niczego nowego. Często łapie się widząc maluszki około roku i zastanawiam się kiedy moje dzieci wyrosły ... jak to się stało że wręcz zgubiłam czas. Staram się co prawda wykorzystać go dobrze, dać z siebie max ale czy to wystarczy im lub mnie? Nie wiem sama. Ja swoje dzieciństwo miałam trochę inne... dlatego razem z Ł staramy się BYĆ z dzieciakami jak najwięcej i pokazać im tyle świata ile zdołamy.
Za parę dni będzie jedno z najważniejszych Świąt dla nas. Święto zmarłych daje nam namacalnie znać jak wiele czasu już minęło. Czasu ,którego nie da się cofnąć by na chwilę znów zobaczyć bliskie osoby.
Święto Zmarłych to chwila zadumy dla nas dorosłych. Z Ł staramy się dzieciom tłumaczyć po co to wszystko, świeczki, kwiaty i nagle cała masa ludzi na cmentarzach. Tłumaczymy też po co jednym płyną łzy po policzku a inni tak jak oni się cieszą. Tak cieszą Wika z uśmiechem biegnie na cmentarz w odwiedziny do pradziadka Rysia. Moje dzieci nigdy go nie poznały nad czym ubolewam bo dla mnie dziadek męża był wszystkim dosłownie i w przenośni. Uwielbiałam go słuchać a jego słowo było jak amen w pacierzu nie do podważenia. Szanowałam go i kochałam tak mocno jak tylko się dało a jego strata jest jedną  największych tragedii w moim życiu. Tak bardzo za nim tęsknie, myślę że gdyby z nami był wiele rzeczy ,tych złych nigdy by się nie wydarzyło, nie było by kilku kłótni, nie padły by przykre słowa...
Wika z Adim często o dziadku słuchali może dla tego i Oni tak bardzo go kochają i spieszą by go odwiedzić.
Osób za jakimi tęsknie jest wiele, prababcia po jakiej imię nosi Wika (której Ja z kolei nie znałam ale słyszałam że była wspaniałym człowiekiem), moje dzieci jakich nie zobaczę, czy brat cioteczny ,który zginął w wypadku.
Te wszystkie straty pokazują jak ulotne jest życie,jak nie wiele trzeba i już Cie nie ma o tak po prostu.

Zawsze sobie tłumacze że zrobię wszystko by kochać i być kochaną , wszystko by żyć z całych sił i wreszcie wszystko by wycisnąć czas aby być z ludźmi , z rodzina i dziećmi ... czy mi si to uda ? Kiedyś może poznam odpowiedź na to pytanie.

P.S Sobie i wam życzę odnalezienia magicznego środka na łapanie cennego czasu.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz