Ząbki - jakzachecic.pl

Higiena jamy ustnej u dziecka jest baaardzo ważna. Nasze Maluchy zjadają sporą ilość cukru w postaci słodyczy, mleka mm i nie tylko. Warto jest więc odpowiednio chronić ząbki dziecka przed intruzami.
Wika swoją przygodę z dentystą zaczęła od wizyty zapoznawczej na zasadzie zabawy z panią doktor. Niestety mimo dbania ząbek Wiki się popsuł i trzeba było go leczyć, obyło się bez stresu ponieważ Wika dobrze znała już gabinet i samą panią doktor.
Dziś pokażemy wam nasze ulubione produkty do mycia ząbków oraz zostawimy wam ściągawkę by i wam łatwiej było oswoić się z dentystą i pierwszą wizytą w gabinecie:)

Pierwsza wizyta u Stomatologa
Pierwsza wizyta dziecka u stomatologa powinna się odbyć z chwilą wyrznięcia się pierwszego zęba (w okolicach ukończenia pół roku). Lekarz sprawdzi, czy proces ząbkowania rozpoczął się prawidłowo oraz czy dziecku nie zagraża próchnica. Przeprowadzi wywiad z Rodzicami i podpowie jaką stosować dietę. Poinformuje, jak czyścić dziąsła i zęby, na co zwracać uwagę, żeby zapobiec próchnicy i by zęby wyrosły mocne i zdrowe. Stomatolog zaprosi na kolejne wizyty kontrolne, aby upewnić się, że w buzi dziecka nie dzieje się nic złego.Podczas pierwszej wizyty u stomatologa dziecko nie powinno odczuwać BÓLU  ZĘBA! Nie dopuść do sytuacji, że idziesz z dzieckiem do dentysty dopiero gdy BOLIZĄB!

Wizyta adaptacyjna u Stomatologa
W wieku 2-3 lat z warto wybrać się z dzieckiem na tzw. wizytę adaptacyjną, podczas której dziecko w bezstresowej atmosferze już świadomie pozna gabinet, pochwali się lekarzowi lub higienistce stomatologicznej w jaki sposób samo myje zęby (Rodzic zostanie poinstruowany jak ma domywać dziecku zęby), weźmie udział w specjalnych grach i zabawach, które oswoją go z miejscem, ale także lekarzem i jego sprzętem. Podczas wizyty adaptacyjnej Wizyta Stomatologiczna powinna odbywać się co 3 miesiące, ponieważ zęby mleczne są słabiej zmineralizowane i bardziej narażone na próchnicę.

Rodzic przed pierwszą wizytą dziecka u Stomatologa
Niejednokrotnie wizyta u stomatologa jest trudniejsza dla Rodzica niż dla dziecka. Rodzic nieświadomie przenosi swoje obawy związane ze Stomatologiem na dziecko, więc jeśli sami panicznie boimy się stomatologa wyślijmy na taką wizytę dziecko z drugim Rodzicem czy też Opiekunem. Bezwzględnie nie używajmy w obecności dziecka sformułować „Nie bój się dentysty” „Pan/i Doktor Ci nic nie zrobi” „Musisz być dzielny/a” Błędem jest również strasznie dziecka dentystą. „Jak nie umyjesz zębów, pójdziesz do dentysty” „Nie jedz tyle słodyczy bo będziesz miał dziury w zębach i Doktor będzie wiercił”

Dobry stomatolog to podstawa

Wybór odpowiedniego stomatologa dla dziecka będzie rzutował na późniejsze postrzeganie przez dziecka tej profesji. Jeszcze raz warto zaznaczyć, że najgorszą rzeczą jaką możemy zafundować swojemu dziecku to dopuszczenie do pierwszej wizyty stomatologicznej z bólem. Prawie już zawsze, dziecko będzie łączyło wizytę u stomatologa z bólem, a tym samym niechętnie i z lękiem na nie chodziło.

Organizator kampanii Zachęć Swoje Dziecko Do Mycia Zębów wraz z Polską Akademią Stomatologii Dziecięcej stworzyli Gabinet Przyjazny Małemu Pacjentowi, projekt który wyłania z całej Polski gabinety  i lekarzy chętnie i z sercem leczących dzieci. Gabinety w których rozumie się jak ważne jest podejście Stomatologa do dziecka. Gabinety w których mamy pewność, że dziecko nie będzie leczone na siłę. Gabinety w których nie usłyszymy, że o mleczaki nie trzeba dbać na poważnie. Gabinety wypełnione lekarzami z pasją i oddaniem dla małych Pacjentów. Powstała mapa Gabinetów Przyjaznych Małemu Pacjentowi. Organizatorzy nie dotarli jeszcze wszędzie, więc jeśli znacie Gabinet godny polecenia to podpowiedzcie im gdzie powinni się wybrać.

Dlaczego mamy próchnicę:
Próchnica jest chorobą zakaźną, polegającą na odwapnieniu i rozpadzie twardej masy zęba. Zanim pojawią się ubytki wymagające leczenia stomatologicznego potrzeba kilku miesięcy zaniedbania. Główną przyczyną próchnicy jest niedokładne oczyszczanie zębów z resztek pokarmowych, oraz tworzonej przez bakterie płytki nazębnej. Niewyczyszczona dokładnie odpowiednią szczoteczką i pastą płytka nazębna, pozwoli bakterią weżreć się w szkliwo i rozpocząć proces próchnicy.

Wika z Adasiem mają już swoje ulubione szczoteczki czy pasty do zębów. Dla nas dorosłych wygląd czy smak pasy nie ma znaczenia ale dla dziecka jest to sprawa pierwszo planowa. Wika i Adaś swoje szczoteczki wybrali sami.

Szczoteczki i pasty oczywiście dobraliśmy do wieku dzieci. Obie szczoteczki są soniczne, każda z nich świeci i ma timer tzn daje znać dziecku kiedy trzeba zmienić miejsce szorowania. Szczoteczki są bardzo atrakcyjne a przede wszystkim doskonale czyszczą ząbki dzieciaków. Dodatkowo mamy wymienne końcówki jak dla nas super sprawa. PS szczoteczki potrafią pływać w prysznicu... tak tak Adaś testował ich wytrzymałość na wszelakie sposoby:) Nawet koniec świata ich nie pokona :)


Pasty rónież wybrałam w odpowiednim przedziale wiekowym. Wika ma miętową pastę 6+ jak sama mówi ma świeży i dorosły oddech a Adaś pachnie owockami :) czyli słodko jak On sam. 
Dzięki naszym produktom nie zmuszam i nie błagam dzieci by myły ząbki, nie stosuje przekupstwa i innych trików. Czynność mycia jest przyjemna i dzieciaki same pamiętają by zawsze ząbki umyć. Na mega jakości pasty najbardziej mi zależało. Chciałam by była dobra i dobrze czyściła zęby ale też by nie zawierała tony chemii...Nie wiem czy wiecie ale nasze pasty zawierają np xylitol -naturalny cukier i  mają bardzo niską zawartość fluoru co było dla mnie niezwykle ważne.


Zalecenia Polskiej Akademii Stomatologii Dziecięcej w sprawie stosowania fluoru:
Polska Akademia Stomatologii Dziecięcej – zgodnie z przyjętymi zaleceniami polskich i międzynarodowych grup ekspertów  - zaleca stosowanie past z fluorem od momentu pojawienia się pierwszego zęba. U dzieci do 3. roku życia zaleca się stosowanie past z zawartością 1000 ppm fluoru, u dzieci w wieku 3-6 lat past z zawartością powyżej 1000ppm fluoru, a u dzieci powyżej 6. roku życia past do 1450 ppm fluoru.
Fluor stosowany zgodnie z zaleceniami jest w pełni bezpieczny i pożyteczny.Jeśli i wy szukacie miejsca gdzie kupicie dobre produkty dla dzieci, miejsca gdzie znajdziecie wszelkie niezbędne informacje na temat jak dobrze dbać o higienę jamy ustnej lud jakie produkty kupić dla maluszka i kiedy ich używać zaglądajcie na stronę -> http://jakzachecic.pl/
POLECAMY CAŁYM SERCEM I ZĄBKAMI :)Brak komentarzy:

Prześlij komentarz