Dobre rady na wakacje.

Zaczynamy małymi krokami sezon wakacyjny. Warto jest więc pomyśleć jak dobrze zorganizować czas dla dzieci. 
Jak dobrze pamiętacie Wika ma na koncie już drugą wycieczkę z przedszkolem.
Mała pojechała chętnie i na luzie gorzej z rodzicami. Stres był bo wiecie wypuścić dziecko z rąk nie jest łatwo.
Maluchy zazwyczaj podróżują z rodzicami, dziadkami i ciociami ale już starsze dzieci spokojnie można wysłać na kolonie, półkolonie, obozy czy wycieczki. 
Wiem że pewnie na samą myśl ogarnia was strach, dla tego warto jest dokładnie wybrać miejsce, czy ofertę dobrą i sprawdzoną.
Ciekawe oferty możecie znaleźć dosłownie wszędzie, zadzwonić wypytać i np jako rodzic pomóc zorganizować taki wyjazd również dla szkoły, klasy czy przedszkola ( bo właśnie tak było z nami i to my rodzice wybraliśmy miejsce i atrakcje dla dzieci i pośredniczyliśmy w finalizacji wyjazdu dla naszej grupy przedszkolnej).
Dziś skupimy się na starszakach ,dzieciach szkolnych, które spokojnie mogą jeździć bez rodziców.
Wycieczki szkolne  są fajne i ja dobrze ja pamiętam, to dobra lekcja życia dla dziecka i mega frajda a najważniejsze jest dobre przygotowanie do takiego wyjazdu.
Na sam początek szukamy ofert, osoby jakie mają się zając naszymi dziećmi musza mieć doświadczenie, rekomendacje wiec warto wyszukać opinii o danej ofercie co w dobie internetu i naszej poczty pantoflowej w śród mam wcale nie jest trudne.
Druga sprawa to koszta pamiętajcie by zawsze wypytać o całkowity koszt wycieczki poprosić o wyszczególnienie tego co dzieci będą robiły, zwiedzały gdzie spały i jakie są warunki oraz oczywiście dowiedzieć się o posiłki. Pamiętajcie by w trakcie takiej rozmowy zapytać o to czy miejsce gdzie dziecko jedzie jest np przygotowane i dostosowane dla dzieci, które np mają jakieś alergie pokarmowe. Jest to bardzo ważne i dzięki takiemu wywiadowi unikniecie nieporozumień.
Szukając ofert nie skreślajcie wyjazdów za granice ... to nie taki diabeł straszny jak go malują. W sprawdzonych miejscach, czy też stronach jakie oferują wycieczki typowo szkolne można znaleźć fajne propozycje np. ostatnio bardzo modne wycieczki szkolne do Hiszpanii.
 
My mamusie mamy to do siebie że lubimy mieć wszystko pod kontrolą zwłaszcza jeśli chodzi o dzieci... bywamy też przewrażliwione.
Szykując dziecko pamiętajcie by nie zawalić go walizkami ubrań bo to jest zbędne. Szykujemy ubrania praktyczne i  wygodne oraz takie z jakimi dziecko nie będzie miało problemu przy ubiorze.
Pamiętajcie o lekach jeśli sa potrzebne, środkach czystości najlepiej w małych i praktycznych opakowaniach. 
Przekąski na drogę (ale bez przesadności w słodycze wszyscy wiemy że dalekie wycieczki czy to autokarem czy innym środkiem lokomocji plus tona słodyczy nie wróży niczego dobrego). Możecie za to dać dziecku większą ilość wody w butelce z dziobkiem dla wygody. 
Zapakujcie też kemy z filtrem, wygodne buty i jakieś na zmianę. 
Ulubiona książka, gazeta czy miś na pewno będą na wagę złota.
Starsze dzieci można zaopatrzyć w telefon komórkowy tak byście miały kontakt z dzieckiem ale ...Musie miliard telefonów tez nie jest potrzebny ;p 
Jeśli chodzi o nieco młodsze dzieciaki to zawsze możecie być w stałym kontakcie z nauczycielką.
 
Nie bójcie się wyjazdów , wycieczek waszych pociech bo przy odpowiedniej organizacji i wybraniu sprawdzonych ofert wasze dziecko spędzi wspaniałe wakacje.
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz