Przedszkolne show!

Wakacje dobiegają już końca... przez ten czas wiele się u nas zmieniło ... zaginaliśmy czasoprzestrzeń tak by dzieciaki na maxa wymordowały rodziców ;) sąsiedzi zaś dostali od nas w prezencie słuchawki wygłuszające tupot małych stóp , zamówiliśmy też dwie tony piasku bo jakoś dziwnie cała zawartość placu zabaw została przeniesiona do naszego domu. Nie obyło się też bez zbierania cegieł pod nasz nowy dom ... Adaś sukcesywnie podbierał je panom budującym skwer przed naszym blokiem a Oni ku naszemu zdziwieniu zawsze wybierali mu najładniejszą.... Moja mina ...bezcenna gdy musiałam tachać te cegły na 4 piętro. Nabyliśmy też nowy fach -oszczędzanie... wiecie jak się ma czegoś mało a bardzo się to lubi najlepiej schować to na czarną godzinę. Idealne do chowania są np, tik taki... można łatwo wepchnąć je do nosa!!! Matka przy okazji zrobiła magistra z medycyny niekonwencjonalnej i teraz z łatwością wyjmuje to co dzieci wsadzą sobie w otwory.... ta. Generalnie u nas mega wesoło przez te miesiące było no i może dla tego świat internetu , pracy zszedł nieco na dalszy plan. Ponad wszystko cenię sobie czas razem czy też z naszą rodziną. Myślę że do pewnych stwierdzeń trzeba zwyczajnie dorosnąć. Wakacje już nie kojarzą się nam z planowaniem urlopu i wyjazdem nad morze ale z planowaniem czasu wszystkich naszych bliskich. Staramy sie tak brać wolne dni by spędzić je razem u babci K. Właśnie ten czas jest najcenniejszy a wydmy ,piaski... będą nasze gdy tylko wybudujemy nasz Zamek.

Przedszkole dla nas w tym roku jest dość wyjątkowe, chyba pierwszy raz dzieciaki chcą mega wracać do swoich pań i dzieci. Adam musi koniecznie pochwalić się swoją mową ,która ruszyła z kopyta i teraz nawija co najmniej jak radio wolna europa. Wika to inna bajka, wyrosła nam panienka i dla niej to ostatni rok w przedszkolnych murach .... za rok czeka już szkoła.

Adaptacja do przedszkola wcale nie musi być trudna, podstawa to luz. Wiem co mówię przetrwałam to, im bardziej ja się stresowałam tym bardziej dzieciaki płakały.
Szykujcie razem wyprawkę, zakupy , szykowanie piżamki z ulubioną bajką to naprawdę luzuje napiętą atmosferę. O przedszkolu mówcie tylko w samych superlatywach i zachęcajcie dziecko do niego.

Wyprawka w naszym domu każdego roku sprawia wiele frajdy , buciki, plecaki itp dzieciaki są mega dumne z wyborów , swoich pierwszych takich dorosłych.

W pierwszych dniach również zostawiam im na łóżkach małe upominki na zachętę np jajko, lizak , spinka do włosów czy resoraki to takie małe drobnostki ale dają w tych pierwszych dniach naprawdę sporo radości.

Trzymajcie się ciepło kochani, wkraczacie w nowy etap w życiu i będzie on równie piękny co czas spędzony z dziećmi w domu. Pierwsze przyjaźnie, występy , wycieczki to coś czego nie da się opisać - trzeba to przeżyć! <3

P.S NA TEN ROK TEŻ MAMY SWOJE WYPRAWKOWE HITY :)

*PLECAK :* LUNCH BOX* BIDONY :

 SKIP HOPLITTLE LIFESUAVINEX Gadżety do kupienia w 4KIDSPOINT.PL

* KOCYKI, ŚPIWORKI DO PRZEDSZKOLA , WORKI 

Wszystko znajdziecie w sklepie COCOBIRD


* KAPCIE DO PRZEDSZKOLA 

W tym roku postawiliśmy na zupełnie inny styl,markę powiem wam że pierwszy raz w ręku mam tego typu paputki i zobaczymy jak się nam sprawdzą :)Paputki znajdziecie w sklepie FIORINO.EU 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz