Rewolucja w prawidłowym ułożeniu dziecka w foteliku .

Każda przyszła mama chce dla swojego nienarodzonego dziecka mieć wszystko to co najlepsze i najbezpieczniejsze. Ciąża dla kobiety jest ogromną dawka emocji , to nowy etap w życiu dla niej i jej partnera a także dla całej rodziny.
Przyszli rodzice starają się jak najlepiej wybrać produkty dla swoich dzieci... tylko jak to zrobić w gąszczu tylu firm, informacji i poleceń innych rodziców no i kto ma racje ? CO FAKTYCZNIE jest dobre?
Odpowiedź na to pytanie w brew pozorom i dla mnie samej nie jest prosta. Moje dzieci mają prawie 7 lat i prawie 5 a ja wciąż się uczę ,sprawdzam i szukam tego co dla nich dobre.
Marki produkujące różne gadżety każdego roku ścigają się w ulepszeniach swoich produktów , zapewnieniu bezpieczeństwa naszym dzieciom. Dla mnie samej jest to mega plus bo wiadomo z roku na rok dostępne są coraz lepsze techniki i innowacje , dobrze jest je wykorzystywać.

Pierwsze myśli po tym jak dowiedziałam się o Trzeciej ciąży było ... kurde my nic nie mamy dla dziecka. Oddaliśmy wszystko po rodzinie i znajomych. Na szczęście metodą prób i błędów już dobrze wiem czego potrzebuje a czego kompletnie nie. Przede wszystkim wiem na czym nie powinnam oszczędzać. W tej kwestii jest to fotelik do auta bo jak wózek można kupić z drugiej ręki czy tańszy tak fotelik dla mnie w całej wyprawce dla maluszka jest najważniejszy.
Właśnie fotelik jest pierwszy na liście naszych zakupów.
Nasza rodzina się rozrasta , wiele jeździmy do pracy, przedszkola czy szkoły. Nasze auto ,które nie posiada systemu isfix idzie do sprzedaży nie tylko dla tego że niema jak dla mnie tej najważniejszej funkcji w aucie ale też dla tego że już sie w nim nie zmieścimy.

Auto wybrane :) czas na fotelik.

Ma być bezpieczny ... no ale co to znaczy ? wszystkie są ! no z tym to tak nie do końca ... już dziś wiem że fotele jakie miały dzieciaki nie spełniły swoich funkcji... mając dziś porównanie i wiedzę wiem na co zwracać uwagę a co jest niedopuszczalne.

Dlatego wyszukując opinię w sieci o pierwszych fotelach, grzebiąc po forach , pytając specjalistów , speców od fotelików wreszcie wybrałam nasz! ten najbezpieczniejszy i najwygodniejszy dla naszego Brzdąca. Wcale to nie są przechwałki ! Udowodnię wam że mam racje.AVIONAUT Ultralite  posiadający wkładkę PIXEL, która jest rewolucją w prawidłowym ułożeniu dziecka w foteliku.

WKŁADKA PIXEL :

Na targach Kids Time 2017 odbyła się premiera rewolucyjnej wkładki Pixel.
Dzięki zastosowaniu odpowiednich rozwiązań oraz po wykonaniu szeregu testów i badań udało nam się stworzyć wkładkę, która w jeszcze lepszy sposób poprawia ułożenie dziecka w foteliku.
Zmiana kąta ułożenia całego fotelika w trakcie zderzenia pozwala na zmniejszenie siły oddziaływania tego uderzenia na ciało dziecka. Automatycznie, niezależnie czy dziecko śpi czy nie, mobilizuje jego mięśnie, dodatkowo ograniczając skutki uderzenia. Ciało dziecka już nie jest totalnie bezwładne, ale nie jest też usztywnione-mówi Paweł Zawitkowski, fizjoterapeuta, konsultant medyczny fotelika Avionaut Ultralite.
Unikatowa konstrukcja fotelika i wkładki, która dostosowuje się do budowy i uwarunkowań funkcjonowania organizmu dziecka, czyli:
  • Umożliwienie prawidłowej mechaniki oddychania w trakcie jazdy (skuteczne unikanie blokowania i ściskania barków, pozycji zgięciowej tułowia, ograniczenia ruchów klatki piersiowej i blokowania pracy przepony.
  • Optymalne warunki dla ograniczenia cofania się treści żołądkowej do przełyku (potocznie „refluks”) przez odpowiednia pozycję tułowia, brzucha i ud dziecka.
  • Pozwala na utrzymanie prawidłowego ułożenia miednicy, tułowia i głowy dziecka tzn. w linii prostej, co dodatkowo zwiększa jego bezpieczeństwo w trakcie zderzenia.
Genezą wszystkich zmian dokonanych w konstrukcji fotelika i wkładki były:
  • Obserwacje specjalistów i rodziców wskazujące na dyskomfort dzieci w trakcie jazdy, ale także doniesienia o przypadkach omdleń i śmierci dzieci w fotelikach samochodowych nawet bez udziału w wypadkach komunikacyjnych. Zmiany te wychodzą naprzeciw postulatom specjalistów w dziedzinie pediatrii, bez obniżania stopnia bezpieczeństwa dziecka w trakcie jazdy i wypadków.
  • Konieczność precyzyjnego dostosowania konstrukcji wkładki do cech dziecka: wzrostu, wagi, dojrzałości. Prawie żaden fotelik dostępny na rynku nie pozwala na bezpieczny transport nowonarodzonego dziecka (szczególnie wcześniaków lub małych dzieci), ze względu na ich niewielką wagę, rozmiar i niedojrzałość (napięcie mięśniowego, układu oddechowego i pokarmowego). Częsta niedopuszczalną praktyką jest wypełnianie wolnych przestrzeni w fotelikach pieluszkami, kocykami itp. Takie praktyki stanowią bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia i życia dziecka. W najlepszym razie powodują duży dyskomfort podróży maleńkiego człowieka.
I co pokazały wyniki testów?
Przy zderzeniach czołowych oraz tylnych ochrona kręgosłupa dziecka w odcinku piersiowym jest w przypadku Avionaut Ultralite o 40% lepsza niż w wymaganiach i-Size, a ochrona głowy o 53% przewyższa parametry wymagane normą. Te liczby robią wrażenie.
Jednak esencja normy i-Size to ochrona głowy w trakcie zderzeń bocznych. Tutaj nawet minimalne wymagania wskazywane przez i-Size są bardzo trudne do spełnienia, a fotelik Avionaut Ultralite przewyższa je o 20%.
Ułożenie i komfort dziecka w foteliku jeszcze nigdy nie były tak doskonałe.

Co czyni nasz fotelik ultralekkim ? ( przy okazji obalamy mit , fotelik nie musi być diabelnie ciężki by był bezpieczny!) Materiał, z którego został wykonany. Przyznam że na tym mi strasznie zależało. Mama 2ki dzieci chodzących , 3cie w foteliku i każdego dnia przemierzane 4 piętro bez windy... pomyślcie sobie jaką formę dzięki temu złapie:) Dla ciekawości nasz fotelik waży tylko 2,5kg!

ULTRALITE:

To nadzwyczajna lekkość w kategorii foteli 0-13 kg. Materiał kompozytowy redukuje wagę fotelika do minimum i pochłania przeciążenia, co znacznie zwiększa bezpieczeństwo dziecka podczas podróży. System pojedynczej klamry, którym pas dziecka jest przypinany bezpośrednio do bazy IQ ISOfix, gwarantuje pełną integrację z systemem ISOfix samochodu.

Z czego zrobiono nasz super lekki fotelik ?


EPP ARPRO:


To ultra lekki materiał składający się z EPP+PP. To materiał funkcjonalny, dobrany specjalnie, by spełnić wyśrubowane wymagania AVIONAUT ULTRALITE .
W przeciwieństwie do innych materiałów EPP ARPRO nie łamie się pod wpływem uderzenia, lecz poprzez swoją elastyczność absorbuje energię rozkładając ją równomiernie w swej strukturze. Dzięki temu konstrukcja fotelika pozostaje nienaruszona, a zaprojektowane mechanizmy ochronne pozostają aktywne. To kluczowa właściwość podczas najbardziej niebezpiecznych zdarzeń takich, jak dachowanie samochodu. Zaletą ARPRO jest również niewielka waga, tak istotna przy przenoszeniu fotelika oraz codziennym użytkowaniu.

Dlaczego wybraliśmy Avionaut Ultralite ?  Odpowiedź jest prosta! 
Skuteczność ochrony w foteliku Ultralite potwierdziły testy w kilku europejskich laboratoriach badawczych. Wynik? Ultralite znacząco przewyższa wymagania normy i-Size.

i-SIZE ? co to jest ?

i-Size to nowa norma regulująca budowę fotelików samochodowych i znacząco podnosząca ich bezpieczeństwo. Zaleca ona stosowanie systemu ISOFIX , który znacznie obniża ryzyko złego montażu. Nakłada obowiązek przewożenia dzieci tyłem do kierunku jazdy do 15-tego miesiąca życia. Określa też rygorystyczne testy zderzeń bocznych.
Fotelik AVIONAUT ULTRALITE spełnia wszystkie wymagania normy i-Size.

Dodatkowo w foteliku zastosowano " dynamic stres shield "  czyli : 
DSS zastosowany w AVIONAUT ULTRALITE, to efekt nowatorskiego podejścia do budowy dziecięcego fotelika samochodowego. Lita konstrukcja z funkcjonalnego materiału EPP ARPRO została stworzona po to, by chronić przed szczególnie niebezpiecznymi zderzeniami bocznymi. ULTRALITE reaguje na uderzenie jak elastyczna, ochronna tarcza.
W przeciwieństwie do innych fotelików, w których strefy ochronne są tylko częściowe, w ULTRALITE cała powierzchnia fotelika pochłania energię i eliminuje przeciążenia. 

Fotelik montujemy za pomocą pasa samochodowego lub za pomocą specjalne bazy isofix.

Dostaliście od nas całą garść niezbędnej teorii , ops nowych norm czy atestów. Kochani pamiętajcie jeśli macie tylko wątpliwości przy wyborze fotela , szukajcie specjalistów w swojej okolicy właśnie w tej dziedzinie. Ja sama myślałam że w tym temacie mając dzieci już wszystko wiem. Okazało sie że guzik prawda a moja wiedza już dawno jest nieaktualna . Dlatego też odbyłam szkolenie, w zakresie bezpieczeństwa dziecka w aucie. Zrozumiałam o co chodzi w tych normach i testach i jak mam dobrze zamontować fotel w aucie.

Mam nadzieję że ten wpis będzie dla was super przydatny i wielu z was otworzy oczy na bezpieczeństwo dzieci w aucie.
Szykujemy dla was nie tylko kolejne wpisy w tym zakresie ale też coś bardziej namacalnego dla was na razie nie zdradzimy wa szczegółów jedno co moge powiedzieć to to że bardzo ciężko pracujemy by ułatwić wam wybieranie bezpiecznych produktów dla waszych dzieci oraz rozwiać wszelkie wątpliwości.
MAMUSIE Z PŁOCKA i okolic oraz dla wszystkich tych chcących odwiedzić nasze piękne miasto, niedługo będę miała dla was coś naprawdę super ! Śledźcie więc  uważnie naszego bloga bo niespodzianka czai się tuż za rogiem :) 
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz