Imię dla Fasolki.

Fasolka w brzuchu zadomowiła się już prawie 17 tygodni od tego czasu całkiem dobrana z nas para. Ona mnie troszkę pomęczy a to ja jej nie dam spać częstym bieganiem tam gdzie Król piechotą chodzi w tedy ona mówi że kawa jest ble i nie zamierza jej pić... takie tam wiecie przekomarzanie.
Od jakiegoś czasu dzieciaki dopytują się nas o IMIĘ dla brzuszkowego dziecka. Jakoś im tak nie bardzo pasuje ta "fasolka"  w sumie nam też tak średnio. Sprawa była by pewnie prosta gdybyśmy znali płeć, ale że trafił nam się całkiem uparty egzemplarz ( o zgrozo kolejny ) to jeszcze nic nie wiemy. Wczoraj więc Tatowy z dzieciakami postanowili stworzyć aż DWIE listy jedną dla dziewczynki (i tu celujemy chyba najmocniej ... no chyba że przeczucia nas zawiodą) oraz dla chłopca.
To nasze typy dla DZIEWCZYNKI w kolejności od tego, które podoba nam się najbardziej:


 1. Laura (Wikowy typ) 
 2. Blanka (propozycja Mamy)
 3. Klara ( opcja Adasia i dla niego byłaby to po prostu Lala ;p ) 
 4. Iga 
 5. Amelia
 6. Aleksandra 
W sumie nie jest ich tak wiele ale i tak ciężko zdecydować się na to jedno jedyne jakie by nam bardzo pasowało. Z dzieciakami jakoś nie było tego kłopotu ba nawet list nie było. Po usłyszeniu płci dziecka jasne było że będzie Wiki i Adam. Te imiona zawsze były przy nas, znaczyły dla nas więcej niż światu mogło by się wydawać.

Teraz nasze typy dla CHŁOPCA i tu również w kolejności od tego, które podoba się nam najbardziej:


 1. Antoś ( typ Adasia i to imię nosi ukochany cioteczny brat Adasia do tego stopnia kochany że chce mieć swojego własnego Antoniego w domu <3 )
 2. Marcel ( typ mamy jakoś to imię w głowie przewija się wiele lat i zawsze bardzo mi się podobało)
 3. Bruno 
 4. Nikodem
 5. Stefan
 6. Ryszard
Jak widzicie wybierać jest w czym... na co wypadnie zobaczymy może przy kolejnej wizycie i wtedy gdy poznamy płeć no może będzie łatwiej o decyzje.
Jak pewnie wiecie nasze dzieci mają po dwa imiona. Dla nas było to ważne. Oboje z Tatowym również mamy dwa. Chcieliśmy by te drugie imiona jakby honorowały kogoś ważnego dla nas.
Wiecie te pierwsze są indywidualne dziecka a te drugie niosą za sobą swoją historię.
Wiktoria Małgorzata tak się składa że imiona dziedziczy po 2 ważnych osobach w naszej rodzinie. Dla mnie bardzo szczególne jest to drugie i jak zawsze mówię jest to imię mojego osobistego Anioła. Adam Łukasz no cóż Adam dla mnie jest wyjątkowym imieniem silnym ,mocnym i szczególnym znaczeniu (konkrety jednak zostawię dla siebie) Łukasz jak wiecie to imię taty, tak też chciałam uczcić to jak ważnym człowiekiem jest dla nas.
Jeśli teraz na świat przyjdzie dziewczynka będzie nosić drugie imię po babci męża a jeśli będzie to chłopiec to jeśli jego pierwsze imię nie będzie takie to drugie będzie po dziadku męża ,który (chociaż z nami go niema) był , jest i zawsze będzie jednym z najważniejszych ludzi w naszym życiu.

Wiem że kogoś takie nadawanie imion może śmieszyć, dwa imiona moga być utrudnieniem... chociaż jak dla mnie osoby mającej 30dyszki na karku nigdy dwa imiona mi nie przeszkodziły w niczym. Imię dziecka to bardzo ważna decyzja, będzie z nim przez całe jego życie a jeśli komuś gdzieś tam z boku się nie podoba... hmm nie musi :)

Jak to było u was? Kto wybierał imię dla dziecka? a może wy macie jakieś fajne typy dla nas ? <3


8 komentarzy:

 1. Sylwia Kotewicz3 stycznia 2018 10:16

  mi się podoba Hanna, Michalina i Marcel :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Imion pięknych całe mnóstwo, ja się nie potrafiłam zdecydować. Imię wybrała Martynka z tatą dla najmłodszego :) Polecam tę opcję dla niezdecydowanych :P
  Blanka superowo :)

  OdpowiedzUsuń
 3. oba imiona dla Niuni są w baaardzo bliskim otoczeniu ;/ dla tego też odpadły w przedbiegach ;/

  OdpowiedzUsuń
 4. no właśnie dzieciaki chcą Laura i Antoś a mi ta Blanka coraz to bardziej po głowie chodzi

  OdpowiedzUsuń
 5. My myśleliśmy o Alicji ale mężowi się odwidzialo. Stanęło na Julii lub Izabeli. Mi się właściwie wszystko jedno więc pozwolimy chyba wybrać starszemu bratu i zostanie Izunia ;) no chyba że dziś dowiemy się że jednak coś wyrosło między nogami to będzie Błażej 😁

  OdpowiedzUsuń
 6. Elżbieta Ozga3 stycznia 2018 11:17

  We wtorek idę na połówkowe, może w końcu poznam płeć :) A nasze typy jak na razie to: dla chłopca Wojtek (mój Adaś się uparł koniecznie na Wojtusia, bardzo mu się podoba), a dla dziewczynki Eliza (pomysł męża), albo Adrianna (mój typ - będzie się ładnie zdrabniało- Adusia, Adunia i pasuje do Adasia :D ).

  OdpowiedzUsuń
 7. hihih to dajcie znać czy wyrosło czy zostaje Iza , swoją droga to piękne imię

  OdpowiedzUsuń
 8. Ada z Adasiem jak dla mnie Bomba <3 trzymam kciuki byście poznali płeć

  OdpowiedzUsuń